Informacje

"Zemsta" Teatru Powszechnego w Radomiu w internecie w ramach programu "Kultura w sieci"

Dodano:
"Zemsta" Teatru Powszechnego w Radomiu w internecie w ramach programu "Kultura w sieci"

W ramach ministerialnego programu "Kultura w sieci" Teatr Powszechny w Radomiu zaprezentuje w niedzielę na kanale YouTube archiwalny spektakl "Zemsta" A. Fredry. Kolejne przedstawienie radomskiej sceny będzie można obejrzeć w internecie w sierpniu, wrześniu i październiku.

Premiera "Zemsty" A. Fredry w reż. Krzysztofa Babickiego odbyła się w 2011 r. "Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i był bardzo lubiany przez widzów. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować go szerszej publiczności" – powiedziała PAP koordynatorka projektu "Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w Radomiu w internecie” Jolanta Korłub – Ogonkowska.

Spektakl zaprezentowany zostanie w niedzielę o godz. 19 na kanale YouTube radomskiego teatru.  Po emisji odbędzie się spotkanie on-line z aktorami, które poprowadzi dyrektorka teatru Małgorzata Potocka.  Rejestracja przedstawienia jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

W kolejnych miesiącach radomski teatr będzie prezentował w sieci swoje inne produkcje. "Dobór repertuaru jest na tyle zróżnicowany, by dotrzeć do różnych grup odbiorców" – podkreśliła Korłub–Ogonkowska.

9 sierpnia będzie można obejrzeć autorskie przedstawienie Andrzeja Sadowskiego "Majakowski// Reaktywacja". To spektakl skierowany do młodej widowni, w nowatorski sposób przedstawia historię rosyjskiego poety Włodzimierza Majakowskiego.

30 sierpnia zaprezentowane zostanie przedstawienie lalkowe dla dzieci "Calineczka", a 20 września - utrzymany w tradycji wodewilu, wykorzystujący elementy muzyki rockowej - spektakl "W osiem dni dookoła świata" w reż. Andrzeja Sadowskiego.

Na 4 października zaplanowano prezentację "Brata naszego Boga" Karola Wojtyły w reżyserii Andrzej Rozhina – spektakl opisujący historię Świętego Brata Alberta.

Autorka: Ilona Pecka

 • 13:01 Anne-Sophie Mutter, John Williams Rey's Theme
 • 13:04 Martha Argerich & Sergei Babayan, Sergiusz Prokofiew Gavotte z Romea i Julii
 • 13:14 Maurice Jarre Building The Barn
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic