Informacje

Zapis zdalny – wyjątkowa propozycja Biblioteki na Bemowie!

Dodano:
Zapis zdalny – wyjątkowa propozycja Biblioteki na Bemowie!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy jako pierwsza w Polsce wprowadza do swojej oferty możliwość zdalnego zapisu. Wykorzystując opcję potwierdzenia danych w trybie video zachęca do dołączenia do grona jej czytelników.

W obecnej sytuacji właśnie poprzez tę inicjatywę Biblioteka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą korzystać ze zbiorów on-line, a muszą zostać w domu. Baza bibliotecznych zasobów on-line jest stale powiększana o nowe audiobooki oraz e-booki. Zachęcamy wszystkich, którzy szukają alternatywnych możliwości użytkowania zbiorów Biblioteki, do zdalnego zapisu.To idealne rozwiązanie dla osób, które tęsknią za nowymi książkami, czytają na czytnikach, smartfonach/tabletach lub lubią słuchać audiobooków, a nie miały do tej pory karty bibliotecznej.

Usługa dostępna jest od 20 kwietnia 2020 roku. Nie wprowadzone zostają żadne ograniczeń dotyczące miejsca zamieszkania czytelnika – musi on jedynie posiadać dowód osobisty. W przypadku dzieci zapisywanych przez rodziców procedura zapisu działa podobnie.

Zapis zdalny – krok po kroku:

1. Czytelnik wchodzi na stronę biblioteki www.bibliotekabemowo.pl
2. Wprowadza do formularza dostępnego na stronie dane adresowe oraz swój numer telefonu i przesyła je, potwierdzając, że zapoznał się z regulaminem.
3. Na podany numer telefonu czytelnik otrzymuje wiadomość SMS zawierającą w treści TOKEN.
4. Po prawidłowym wprowadzeniu TOKENa zapisujący się zostaje poinformowany, żeby oczekiwał połączenia Google Duo (połączenia video) z numeru: 506 875 176 (zawsze tego samego).
5. Podczas video sesji bibliotekarz poprosi o okazanie dowodu osobistego – spisze z niego numer PESEL oraz imię i nazwisko czytelnika.
6. Po wprowadzeniu przez bibliotekarza danych do systemu czytelnik otrzyma SMS z danymi do logowania na swoje nowo utworzone konto biblioteczne i może już wypożyczać e-booki oraz e-audiobooki.

 • 12:45 Ludwig van Beethoven Symphony No.1 in C major Opus 21 (4)
 • 12:51 Bruce Springsteen Streets Of Philadelphia
 • 12:56 Dave Brubeck Unsquare Dance
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic