Informacje

Wisła tęskni za turystami i zachęca do wspomnień z kurortu

Dodano:
Wisła tęskni za turystami i zachęca do wspomnień z kurortu

Wisła zachęca turystów, by podzielili się wspomnieniami z pobytu w niej. Kurort zorganizował kampanię "Tęsknię za Wisłą – Wisła tęskni". Zależy nam, abyśmy o sobie nie zapomnieli – powiedział Tadeusz Papierzyński z tamtejszego magistratu.

Z uwagi na epidemię koronawirusa ruch turystyczny całkowicie zamarł. "Dla miejscowości turystycznych jest to szczególnie bolesne, gdyż podstawowa gałąź gospodarki i funkcjonowania została odcięta. Bolesne jest to również dla tych, którzy w Beskidach spędzali każdą wolną chwilę, przyjeżdżali co weekend, by poszwędać się po wiślańskich szlakach, pójść na Soszów, Stożek, Trzy Kopce czy Baranią Górę. Spędzić czas nad Wisłą, pospacerować bulwarami czy deptakiem, wyjechać na któryś ze szczytów kolejką linową, posiedzieć pod drzewem na Cieńkowie, skosztować kuchni góralskiej" – powiedział Papierzyński.

Aby turyści nie zapomnieli o Wiśle, a górale o turystach. Magistrat Wisły przygotował kampanię. "Wiślanie mogą pokazać swoim gościom, jak bardzo ich brakuje, zaś turyści, którzy nie mogą teraz odwiedzić Wisły, a bardzo by chcieli – jak mocno za nią tęsknią. Tęsknię za Wisłą – Wisła tęskni to cykl fotografii i banerów z najpiękniejszymi krajobrazami Wisły, ale też specjalne nakładki na zdjęcia w mediach społecznościowych, gdzie można pokazać wszystkim swoje uczucia” – powiedział Tadeusz Papierzyński.

Dodał, że wiślanie mogą ustawić na Facebooku zdjęcia profilowe z dodatkowym podpisem #Wisłatęskni, a będący z dala od kurortu – #tęsknięzaWisłą.

"Można też przysyłać do nas surowe zdjęcia, a grafikę dorzucimy sami. Powstanie z tego specjalny internetowy album tęsknoty. (...) Bądźmy razem i pokażmy jedność w tym trudnym czasie" – zaapelował Tadeusz Papierzyński.

Zdjęcia można przesyłać na adres: promocja@wisla.pl bądź bezpośrednio przez media społecznościowe miasta Wisła. Pojawią się one na miejskiej stronie internetowej i na profilu www.facebook.com/miastowisla. Na najciekawsze fotografie czekają upominki.

"Wierzymy, że już wkrótce to wszystko stanie się nieaktualne i znów będziemy mogli się spotkać i żyć obok siebie, jak dawniej. Być może wtedy jeszcze bardziej docenimy, że ta normalność nie jest nam dana na zawsze i trzeba nią się cieszyć każdego dnia" – podkreślił Tadeusz Papierzyński.

Autor: Marek Szafrański

 • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
 • 14:23 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • 14:27 Isaac Albeniz Espana Opus 165 (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic