Informacje

"Wieczór z Beethovenem" rozpoczął projekt z okazji 250. rocznicy urodzin kompozytora

Dodano:
"Wieczór z Beethovenem" rozpoczął projekt z okazji 250. rocznicy urodzin kompozytora

Niedzielny wieczorny koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej "Wieczór z Beethovenem" rozpoczął projekt z okazji 250. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora. Wydarzenie z uwagi na epidemię COVID-19 odbywa się w wersji online. W grudniu zaplanowano kolejne trzy koncerty.

Koncert "Wieczór z Beethovenem" odbył się w ramach projektu "Viva Beethoven - 250. rocznica urodzin kompozytora". Jego pierwsza część poświęcona była pamięci zmarłego przedwcześnie waltornisty orkiestry Łukasza Tura, który zmarł 14 listopada. Dla niego zagrał jego przyjaciel waltornista Michał Szczerba.

Miłośnicy muzyki usłyszeli w swoich domach śledząc wydarzenie online koncert na waltornię i orkiestrę Es-dur KV 417 W.A. Mozarta, a także symfonię D-dur op. 36 Ludwiga van Beethovena.

Kolejny koncert w ramach tego wyjątkowego projektu zaplanowany jest 4 grudnia. Wówczas będzie można usłyszeć laureatów Konkursu Chopinowskiego w Turznie - Piotra Nowaka i Łukasza Byrdę. W programie "Dwie sonaty, dwa ronda" znajdą się sonata c-moll "Patetyczna" op. 13 i Rondo G-dur "Andante cantabile e grazioso" op. 51 nr 2 Beethovena oraz Sonata b-moll op. 35 i Rondo à la Mazur op. 5 Chopina.

Projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zwieńczą występy 15 i 16 grudnia. Wówczas muzycy zaprezentują m.in. temat z opery "Czarodziejski flet" Mozarta, sonatę g-moll Beethovena, a także wiele improwizacji wiolonczelowych, fortepianowych i skrzypcowych. Drugiego dnia miłośnicy muzycy klasycznej usłyszą improwizacje duetowe oparte na dziewięciu symfoniach Beethovena, a także jego sonatę A-dur op. 69 i Sonatę D-dur op. 102 nr 2.

Projekt melomani mogą śledzić na profilu TOS na Facebooku oraz na kanale orkiestry na YouTube. Koncerty będą dostępne w sieci do czerwca 2021 roku.

 • 13:24 Jerzy Matuszkiewicz Nie lubię poniedziałku
 • 13:45 Richard Strauss Tako rzecze Zaratustra (1)
 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic