Informacje

W sobotę premiera spektaklu online "Zmierzch – świtem…" Teatru Polskiego

Dodano:
W sobotę premiera spektaklu online "Zmierzch – świtem…" Teatru Polskiego

Premierowy spektakl "Zmierzch – świtem…" na podstawie twórczości Izaaka Babla zaprezentuje w sobotę w formie online Teatr Polski we Wrocławiu. W przedstawieniu w reż. Jana Szurmieja weźmie udział ponad trzydziestoosobowy zespół aktorski.

Najnowsze przedstawienie Jana Szurmieja, dyrektora artystycznego Teatru Polskiego, powstało na podstawie wątków z dramatu "Zmierzch" oraz "Opowiadań odeskich" Izaaka Babla.

"To opowieść o tym, jak ginie świat Odessy sprzed stu lat. Jak żyli i jak umierali bohaterowie tego czasu. O kipiącym miłością i zbrodnią czasie przełomu, kiedy zmierzch odchodzi i staje się... świtem" – napisano w zapowiedzi spektaklu.

Akcja przedstawienia toczy się w zaułkach odeskiej dzielnicy Mołdawanka, w przeddzień rosyjskiej rewolucji. "Na ulicach, w traktierniach i szalonych kabaretach umierającego miasta, na tle gangsterskich porachunków i życia półświatka, oglądamy barwny świat Odessy z początku XX wieku. Poznajemy historię rodziny Krzyków ukazaną w wymiarze niemal Szekspirowskim, kiedy do głosu dochodzi kolejne pokolenie a wokół następują zmiany, po których nic już nie będzie takie jak dawniej. Na horyzoncie zarysowuje się bowiem finał pewnej beztroskiej epoki… nadchodzą bolszewicy i czekiści" – czytamy w opisie wydarzenia.

Premiera spektaklu pierwotnie miała odbyć się w grudniu, jednak z uwagi na pandemię i wprowadzone przez rząd obostrzenia, została przełożona. Przedstawienie będzie można zobaczyć za pośrednictwem internetu w sobotę o godz. 19, oraz w niedzielę o 17. Na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego wystąpi ponad trzydziestoosobowy zespół aktorski. Jak zapowiadają twórcy, widzowie zobaczą barwne sceny choreograficzne, usłyszą nowoczesne songi i stare pieśni, które przeniosą ich w klimat epoki. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.


Autorka: Agata Tomczyńska


 • 05:34 Grzegorz Turnau Historia pewnej podróży
 • 05:37 Howard Shore A Good Omen
 • 05:41 Franz Schubert Piano Trio in E flat, D.929 (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic