Informacje

W piątek kolejny koncert online Teatru Muzycznego

Dodano:
W piątek kolejny koncert online Teatru Muzycznego

fot.PAP

Minikoncert online Teatru Muzycznego w Łodzi poświęcony Stanisławowi Moniuszce będzie można w piątek obejrzeć i wysłuchać na blogu "Muzyczny wirtualnie". Wystąpi w nim,związana z łódzką sceną, Justyna Kopiszka. Tydzień później zaśpiewa Paweł Erdman.

Joanna Karpińska z Teatru Muzycznego zwraca uwagę, że teatr po raz kolejny zaprasza do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu "Dusza śpiewa", na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny. Zrealizowane są one w ramach większego projektu - "Muzyczny wirtualnie".

"Za nami dwa koncerty musicalowe, postanowiliśmy więc wrócić do klasyki. Kolejne dwa koncerty będą spotkaniami z twórczością Stanisława Moniuszki w wykonaniu naszych solistów – mówi dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi Grażyna Posmykiewicz.

W piątek będzie można wysłuchać minirecitalu Justyny Kopiszki. Sama solistka zwraca uwagę, że sytuacja, w której się znaleźli artyści jest zupełnie nowa, ale też "wyzwala kreatywność". "To niesamowite uczucie gościć w domach naszych widzów" - podkreśla.

Kopiszce akompaniować będzie Krzysztof Brzeziński. Razem wykonają pieśni i arie Stanisława Moniuszki - jak zapowiadają - w niecodziennych aranżacjach. Artystka zaśpiewa m.in. arię Skołuby z opery "Straszny dwór".

Karpińska przypomina, że Justyna Kopiszka związana jest z Teatrem Muzycznym od 2014 roku, gdzie śpiewa partie: Marii Magdaleny w "Jesus Christ Superstar", karczmarki w "Człowieku z La Manchy" i damy dworu w "Wielkiej księżnej Gerolstein". Jej repertuar obejmuje także partię siostry Hubert w musicalu "Nunsense" i pani Pearce w "My Fair Lady". Śpiewa również partie operowe.

W 2014 r. wzięła udział w prapremierze musicalu "Śpią wystawy" Jonasza Sołtyka pod batutą Giuseppe Gimellego w Krakowie. Koncertowała w salach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Szczecińskiej i Częstochowskiej.

Minirecital Kopiszki będzie można oglądać online na blogu "Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com) w piątek o godz. 20. Tydzień później, 10 kwietnia, w repertuarze Moniuszki wystąpi Paweł Erdman.

autor: Jacek Walczak

 • 05:11 Julia Pietrucha Ewka
 • 05:15 Anne-Sophie Versnaeyen Bienvenue Dans Nos Décors
 • 05:17 Ben Foster Hidden Kingdoms (Opening Titles)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic