Informacje

W czerwcu trzy spektakle online z repertuaru TR Warszawa

Dodano:
W czerwcu trzy spektakle online z repertuaru TR Warszawa

W czerwcu na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo zostaną zaprezentowane trzy przedstawienia z repertuary TR Warszawa. Kolejno w soboty online obejrzeć będzie można "Chinkę" w reż. K. Hartung-Wójciak, "Nietoperza" w reż. K. Mundruczo i "Męczenników" w reż. G. Jarzyny.

"Choć przeszło tydzień temu obostrzenia zostały częściowo zniesione, w czerwcu kontynuujemy nasze działania w sieci, by być tam, gdzie nasza publiczność" - napisała w informacji przesłanej PAP rzeczniczka prasowa teatru Kaja Stępkowska.

Wyjaśniła, że najbliższe tygodnie pracownicy TR Warszawa poświęcą "na przygotowanie do spotkania z publicznością na żywo, aby przestrzeń teatru była odpowiednio przygotowana do tego spotkania".

Jak poinformowała, "od czerwca rozbudowujemy działania TR Online pod nowym hasłem Zostań z nami, nie wychodź z teatru!". "Do końca sezonu artystycznego 2019/20 zaprezentujemy jeszcze 3 spektakle z naszego repertuaru, które reprezentują rozwijane od lat linie programowe TR Warszawa" - dodała.

W sobotę (13 czerwca) na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo o godz. 20 pokazana zostanie "Chinka" w reż. Klaudii Hartung-Wójciak, laureatki nagrody Debiut TR 2016. Premiera spektaklu odbyła się w 2018 r.

20 czerwca o godz. 20 rozpocznie się pokaz online "Nietoperza" - pierwszego spektaklu Kornela Mundruczo, które węgierski reżyser zrealizował w Polsce w 2012 r.

"Na zakończenie cyklu, 27 czerwca o godz. 20, pokażemy Męczenników w reż. Grzegorza Jarzyny. Spektakl z 2015 r. dotyka istoty światopoglądowego konfliktu w polskim społeczeństwie; opowiada o problematyce religijnego radykalizmu i o jego konsekwencjach dla całej wspólnoty" - zapowiedziała Stępkowska.

Przypomniała, że sobotnim pokazom spektakli online towarzyszyć będą spotkania na Facebook Live z zespołami twórców przedstawień oraz gośćmi specjalnymi. W poniedziałki odbywać się będą "Warsztaty Otwarte" online, których tematyka związana będzie z problematyką spektakli.

"W marcu 2020 r., w odpowiedzi na zalecaną praktykę dystansu społecznego w czasie pandemii COVID-19, zespół TR Warszawa zainicjował akcję Zostań w domu, nie wychodź z teatru!. Do tej pory w programie TR Online wzięło udział około 47 tys. osób" - napisała rzeczniczka prasowa stołecznego teatru.
autor: Grzegorz Janikowski

 • 07:00 Rafał Blechacz, Fryderyk Chopin Prelude in Db major Opus 28 No.15 (Deszczowe)
 • 07:05 Piotr Czajkowski Nutcracker (Dance of the Sugar plum fairy)
 • 07:06 Ennio Morricone Farewell to Chyenne
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic