Informacje

Tęsknisz za podróżami? Teraz możesz zwiedzić Barcelonę, nie ruszając się z domu

Dodano:
Tęsknisz za podróżami? Teraz możesz zwiedzić Barcelonę, nie ruszając się z domu

fot.PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Stwierdzenie, że nie sposób docenić piękna danego miejsca, nie oglądając go na żywo, to komunał. Niemniej w aktualnych realiach, gdy koronawirus ograniczył możliwości swobodnego przemieszczania się, wirtualne spacery zdecydowanie zyskały na atrakcyjności. A różne instytucje w Barcelonie przygotowały takie atrakcje, że zachwyceni będą nawet ci, którzy wiele razy byli w stolicy Katalonii.

Zwiedzanie Barcelony można rozpocząć od wirtualnego spaceru po muzeum Picassa, w którym znajdują się jedne z najlepszych obrazów i rzeźb. "Muzeum jest obecnie tymczasowo niedostępne dla publiczności, ale jego działalność się nie zatrzymała, ponieważ jesteśmy przekonani, że sztuka jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek w tych trudnych czasach. Jak zwykle strona internetowa muzeum i nasz blog są aktywne, ale zaplanowaliśmy również szereg działań, które można znaleźć w Internecie, zarówno poprzez stronę museupicasso.bcn.cat, jak i różne profile mediów społecznościowych na Facebooku (Museu Picasso Barcelona), Twitterze (@museupicasso), Instagramie (@museupicasso) i YouTubie (Museu Picasso, Barcelona). Dlatego muzeum i jego kolekcja wchodzą do twojego domu bardziej niż kiedykolwiek za pośrednictwem ekranów twoich urządzeń" – czytamy na stronie muzeum.

Podobną inicjatywę znajdziemy na stronie Fundacio Joan Miro – muzeum sztuki współczesnej poświęcone Miro. "Wierzymy, że sztuka może być istotna dla wszystkich przez cały czas i w każdych okolicznościach. Teraz bardziej niż kiedykolwiek sztuka pomaga nam kierować naszymi myślami i emocjami, generować dobre samopoczucie, poszerzać horyzonty i ożywić nasze dni. Mając to na uwadze, uruchomiliśmy +Miro w domu+, czyli projekt internetowy dla osób w każdym wieku. Zainspirujemy cię sztuką Joan Miro, zaproponujemy gry i zajęcia, które pobudzą kreatywność w domu, i odkryjemy niektóre z naszych najbardziej ukrytych tajemnic" – dowiadujemy się z serwisu poświęconego muzeum.

Jeśli zaś cenisz sobie nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale również poznawanie nowych ludzi, skorzystaj z możliwości, jaką daje inicjatywa With locals. Internetowe spotkania z mieszkańcami różnych miast to okazja do nawiązania nowych znajomości, spędzenia miło czasu, a nawet uczestniczenia w różnorodnych warsztatach np. podstaw gry na hiszpańskiej gitarze.

Oczywiście nie ma mowy o tym, żeby zabrakło miejsc związanych z Gaudim. Można udać się na wirtualny spacer po Casa Batlló lub zwiedzić jedno z najbardziej imponujących dzieł artysty, jakim jest Sagrada Familia. Wystarczy wejść na oficjalne strony każdego z tych miejsc i znaleźć odnośnik do virtual tour. Gotowi? Vamos! (PAP Life)

 • 12:03 Antonin Dvorak VIII Symfonia G-dur op.88 (3)
 • 12:09 Geoff Zanelli Mistress of Evil
 • 12:11 Brian Tyler Legacy
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic