Informacje

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski nakręcili internetowy program komediowy

Dodano:
Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski nakręcili internetowy program komediowy

fot.PAP/Mateusz Marek

Gdy wybuchła pandemia, Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski nie załamywali rąk. Znane aktorskie małżeństwo zabrało się za realizację komediowego projektu internetowego w konwencji programu telewizyjnego. „Myślę, że jak będzie chwila oddechu, to spokojnie wypuścimy materiały, które już zrealizowaliśmy” – wyjawia Arciuch.

„Kiedy był pierwszy lockdown to oczywiście odwołano nam bardzo wiele spektakli teatralnych. Mieliśmy rozpędzone trasy z przedstawieniem, które produkowaliśmy ('Telewizja kłamie' - red.). To był szok, ale nie siedzieliśmy i nie płakaliśmy. Z Bartkiem pomyśleliśmy o projekcie internetowym i zaczęliśmy go kręcić. Ale niestety utknęło nam to w momencie, kiedy Bartek zaczął bardzo intensywnie pracować po wznowieniu planów filmowych” – wyjawiła w rozmowie z PAP Life Tamara Arciuch.

Wspomniany projekt internetowy jest kontynuacją spektaklu „Telewizja kłamie”, który jest satyrą na współczesną telewizję. Arciuch i Kasprzykowski starali się go dostosować do rzeczywistości pandemicznej. „Graliśmy oboje, ale byli też inni aktorzy. Mamy już częściowo nakręcone materiały. To coś a la program telewizyjny. Myślę, że jak będzie chwila oddechu, to spokojnie je wypuścimy” – mówi Arciuch.

Aktorka zaznacza, że pierwsza fala pandemii, poza odwołaniem spektakli, nie przewróciła jej życia do góry nogami. Wcześniej i tak nie pracowała zbyt intensywnie, gdyż spędzała bardzo dużo czasu ze swoją 4-letnią córeczką Nadią. Natomiast od jesieni Arciuch pracuje na wysokich obrotach. Została uczestniczką 14. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Dostała też angaż w serialu „Tajemnica zawodowa”, gdzie wciela się w kontrowersyjną adwokatkę Monikę Litwin.

„Powszechnie uważa się, że kobieta musi mieć rodzinę, dzieci i być z mężem – wtedy jest pozytywną bohaterką. Natomiast kobiety, które się realizują i wybierają siebie, stawiają na swoją karierę, są oceniane jako bezwzględne, zimne s***. A przecież każdy powinien żyć tak, jak chce. Granicą jest krzywda drugiego człowieka” – Arciuch rozprawia nad swoją serialową postacią. „Chciałabym zmienić to podejście widza, żeby on nie myślał w ten sposób. Dlaczego ma tak być, że kobieta, która chce spełniać swoje marzenia, chce mieć swoją kancelarię, chce być ceniona jako prawniczka, nie być asystentką swojego partnera, jest oceniana negatywnie?” – stwierdza.

„Tajemnica zawodowa” emitowana jest w TVN od 17 lutego. Z kolei nowa edycja programu „Twoja twarz brzmi znajomo” zadebiutuje w Polsacie 5 marca.

Obydwoje mają także doświadczenie w roli aktorów komediowych. Grali między innymi w serialach "Halo Hans", "Niania", a Tamara Arciuch także i w "Camera Cafe". (PAP Life)

 • 06:00 Tomaso Albinoni II Koncert obojowy d-moll op. 9 (2)
 • 06:05 Georges Bizet Carmen (Overture)
 • 06:08 Lalo Schifrin La Cumparsita
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic