Informacje

Spektakl "Boże mój!" z Teatru Mazowieckiego online - w piątek

Dodano:
Spektakl "Boże mój!" z Teatru Mazowieckiego online - w piątek

W piątek na kanale YouTube Mazowieckiego Instytutu Kultury pokazany zostanie spektakl "Boże mój!" ze stołecznego Teatru Mazowieckiego. Przedstawienie na podstawie sztuki izraelskiej pisarki Anat Gov wyreżyserował Marek Pasieczny.

"Spektakl Boże mój! na podstawie dramatu izraelskiej pisarki Anat Gov to historia spotkania psychoterapeutki, matki samotnie wychowującej autystycznego chłopca, z pacjentem, który podaje się za Boga. I choć początkowo wydaje się, że jest to rutynowa sesja pacjenta z zaburzeniami osobowości, szybko okazuje się, że być może tajemniczy Pan B. mówi prawdę" - napisał w informacji przesłanej PAP Radosław Lubiak z Mazowieckiego Instytutu Kultury (MIK).

Zwrócił uwagę, że w przedstawieniu "role nieustanie się zmieniają, bohaterowie grają przed sobą, żartują, próbują ukryć prawdziwe uczucia, prowokują się wzajemnie, nawet ranią".

"Wszystko po to, by w końcu z akceptacją przyjąć to, co niesie im życie, by zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne. Czy jest to miłość, wiara, otwarcie na innych, czy też jeszcze coś innego?" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Jak napisano na stronie MIK, sztuka Anat Gov "nie daje prostych i gotowych rozwiązań, ale z pewnością daje nadzieję i nie pozostawia obojętnym". "Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili" - napisano o spektaklu.

Przekładu sztuki dokonała Agnieszka Olek. Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne - Marek Pasieczny. Scenografię zaprojektowały Joanna Macha i Marcelina Początek-Kunikowska. Za kostiumy odpowiedzialna jest Agnieszka Werner-Szyrle.

Występują Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz.

Spektakl Teatru Mazowieckiego "Boże mój!" będzie można obejrzeć online na kanale YouTube MIK 19 czerwca o godz. 19. Będzie tam dostępny do niedzieli 21 czerwca. Pokaz z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
autor: Grzegorz Janikowski

 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 14:01 The Beatles All You Need Is Love
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic