Informacje

Ruszył Konkurs Małych Form Filmowych w ramach 27. PFA im. Wandy Rutkiewicz

Dodano:
Ruszył Konkurs Małych Form Filmowych w ramach 27. PFA im. Wandy Rutkiewicz

Po raz pierwszy Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz (PFA), którego 27. edycja odbędzie się 8 maja, będzie dostępny online. Ruszył poprzedzający PFA Konkurs Małych Form Filmowych, zakwalifikowało się do niego 11 filmów - poinformował PAP Kamil Siemiradzki z Muzeum Sportu i Turystyki.

Siemiradzki przypomniał, że od 2019 r. nowością w ramach PFA jest poprzedzający festiwal Konkurs Małych Form Filmowych, który ma formułę otwartą i jest skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i debiutantów – studentów szkół filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i wszystkich miłośników gór.

Do tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 11 filmów, przedstawiających różne formy filmowe: dokumentalne, fabularne, długo- i krótkometrażowe, eksperymentalne.

"Obecnie na kanale YouTube Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (MSiT) trwa głosowanie internetowe, w którym każdy może wziąć udział. Wygra film, który otrzyma najwięcej polubień, a samo głosowanie trwa do 8 maja do godz. 12" - poinformował Siemiradzki. Dodał, że wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na stronie MSiT 11 maja o godz. 12.

Filmy można obejrzeć i na nie głosować na kanale Muzeum na YouTube.

"Tegoroczna edycja przeglądu po raz pierwszy odbędzie się w całości online. Jest to duże wyzwanie, ale jednocześnie mamy nadzieję, że dzięki temu dotrzemy do większego grona odbiorców. Będą z nami najwybitniejsi polscy himalaiści" - zapowiedział w przesłanej PAP informacji p.o. dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki Sławomir Majcher.

27. edycja przeglądu odbędzie się online na kanale YouTube MSiT 8 maja br.

Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz jest najstarszym festiwalem filmów górskich w Polsce. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1993 r.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 05:19 Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622 (1)
 • 05:31 Clannad Robin (The Hooded Man)
 • 05:34 Grzegorz Turnau Historia pewnej podróży
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic