Informacje

Premiera "Prime time" Jakuba Piątka - na festiwalu filmowym Sundance 2021

Dodano:
Premiera "Prime time" Jakuba Piątka - na festiwalu filmowym Sundance 2021

Bartosz Bielenia na planie filmu
/fot_ Tomasz Kaczor/Watchout Studio /Materiały prasowe

Premiera debiutanckiego filmu fabularnego Jakuba Piątka "Prime time" z Bartoszem Bielenią i Magdaleną Popławską w obsadzie odbędzie się na festiwalu Sundance 2021. Obraz będzie konkurował z dziewięcioma produkcjami w konkursie fabuł World Cinema Dramatic.

Informację o premierze "Prime time" opublikował dystrybutor obrazu Next Film na swojej stronie internetowej. Jak przypomniał, powołany przeszło 40 lat temu przez Roberta Redforda festiwal kina niezależnego stał się "jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie". "Tu kariery zaczynali Quentin Tarantino, Steven Soderbergh, Darren Aronofsky czy Jim Jarmusch, a filmy takie, jak Reservoir Dogs, Little Miss Sunshine i Whiplash zwróciły uwagę szerokiego grona odbiorców" - czytamy.

W komunikacie dodano, że "Sundance coraz częściej dostrzega też polskich twórców, podkreślając tym samym ich znaczenie na arenie międzynarodowej". "To właśnie tam cztery lata temu nagrodę specjalną otrzymała Agnieszka Smoczyńska za Córki dancingu, a w 2019 roku uhonorowana została Krystyna Janda za rolę w Słodkim końcu dnia (reż. Jacek Borcuch). Na początku 2021 roku jury będzie mogło (d)ocenić debiut Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią, odtwórcą głównej roli w nominowanym do Oscara Bożym ciele" - napisano.

Jak podał Next Film, film jest "trzymającym w napięciu dramatem psychologicznym, uniwersalną historią o jednostce stłamszonej przez system, która rzuca w jego stronę ponadczasowe +oskarżam+". "Przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 r., by opowiedzieć o pokoleniu uformowanym przez doświadczenia lat 90. To głos z przeszłości opowiadający o nierównościach społecznych, podziale na lepszych i gorszych, braku nadziei, populizmie, egoizmie" - podkreślono.

"Prime time" to pełnometrażowy debiut fabularny Jakuba Piątka, absolwenta łódzkiej Szkoły Filmowej, twórcy dokumentów "Matka" i "One Man Show", a także krótkometrażowej fabuły "Users". Jak podkreślił reżyser, jego najnowszy film jest "wynikiem wspólnej tęsknoty za rebelią, buntem, a także poszukiwaniem wymarzonego buntownika, za którym chciałoby się podążać".

"Bardzo się cieszę, że nasz główny bohater – Sebastian – został przefiltrowany przez wrażliwość Bartosza Bieleni. Gdy zaczynaliśmy pracę nad scenariuszem, nikt nie przypuszczał, w jakiej sytuacji znajdziemy się w 2020 r. W Prime Time przez 90 minut jesteśmy zamknięci w czterech ścianach z głównym bohaterem i zakładnikami. Ich izolacja jest tym bardziej odczuwalna w obecnych warunkach" - powiedział Piątek, cytowany w komunikacie.

W filmie zobaczymy także m.in. Magdalenę Popławską, Dobromira Dymeckiego, Monikę Frajczyk, Andrzeja Kłaka, Cezarego Kosińskiego i Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik. Za scenariusz obok Piątka odpowiada Łukasz Czapski, a za zdjęcia - Michał Łuka. Producentem jest Watchout Studio, a koproducentami - TVN i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Polska premiera obrazu jest planowana na jesień 2021 r.

Festiwal Filmowy w Sundance odbywać się będzie w dniach 28 stycznia - 3 lutego 2021 r. w formule hybrydowej.

autorka: Daria Porycka

 • 11:39 Ramin Djawadi Shall We Begin
 • 11:45 Georges Bizet "Carmen" na wesoło
 • 11:48 Heitor Villa-Lobos Pierwsza część "Popularnej suity brazylijskiej"
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic