Informacje

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku zaprasza na interaktywną wystawę

Dodano:
Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku zaprasza na interaktywną wystawę

Pandemia położyła kres wielu pokazom sztuki, wystawom i wydarzeniom kulturalnym na całym świecie, a twórców zmusiła do innowacyjnego podejścia i dostosowywania się do bieżącej sytuacji. Normą już stały się wirtualne wystawy. Ale prawdziwa gratka jeszcze przed nami. Swoje podwoje dla miłośników sztuki otwiera Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Metropolitan Museum of Art uruchomiło interaktywną wirtualną wystawę sztuki The Met Unframed, która oferuje dostęp do wciągających galerii cyfrowych, w których wybrane dzieła sztuki „ożywają”. Witryna ta, obejmuje kilkanaście galerii renderowanych cyfrowo i prawie 50 dzieł sztuki z całej kolekcji muzeum. A dzięki zastosowanej technice rozszerzonej rzeczywistości, dosłownie wciąga nas w muzealną sztukę.

Met Unframed zaprasza użytkowników do kilkunastu specjalnie zaprojektowanych galerii cyfrowych, w których mogą, w zaciszu własnego domu lub gdziekolwiek się znajdują, nie tylko podziwiać zbiory muzeum, ale również grać w gry, rozwiązywać zagadki, łamigłówki i odpowiadać na pytania o ciekawostki, które odblokowują kolejne galeryjne poziomy i kolejne dzieła.

Wybierając obrazy będziemy poproszeni o odpowiedzi na pytania lub rozwiązanie łamigłówek, np. wyzwanie „Zoom and Spot”, zachęca do uważnej obserwacji dzieł sztuki oraz towarzyszących im opisów i treści, podczas gdy gra „Analiza” wykorzystuje skany obrazów w podczerwieni, aby dać użytkownikom możliwość odkrycia ukrytych szczegółów wystawianych obrazów, które pozostałyby niewidoczne podczas osobistej wizyty w muzeum. Całość powoduje, że zwiedzanie muzeum staje się doskonałą zabawą, której możemy doświadczyć trzymając telefon w dłoni.

Jak stwierdzono w komunikacie prasowym: "świat wirtualny pozwala w kreatywny sposób organizować zwiedzanie galerii i prezentację sztuki, dzięki czemu Muzeum - i kolekcja - mogą być doświadczane, jak nigdy dotąd".

„Naszą misją od założenia Met 150 lat temu było łączenie ludzi ze sztuką i ideami oraz ze sobą nawzajem - coś, co okazało się potężniejsze niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich miesięcy izolacji i niepewności" - powiedział Max Hollein, dyrektor Metropolitan Museum of Art w oświadczeniu.

"The Met Unframed otwiera muzeum przed publicznością, gdziekolwiek się ona znajduje, dzięki nowatorskiemu doświadczeniu zwiedzania, w którym użytkownicy mogą wirtualnie odwiedzać kultowe przestrzenie i angażować się w odkrywanie arcydzieł, zdobywanie informacji na ich temat, a dzięki AR (rzeczywistości rozszerzonej) mogą nawet wnieść na chwilę wielkie dzieła do swoich domów Met Unframed poszerza możliwości zrozumienia, doświadczenia i docenienia sztuki" - dodał. (PAP Life)

 • 14:11 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
 • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
 • 14:23 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic