Informacje

Koncert online w setną rocznicę urodzin K. K. Baczyńskiego na Fb FINA - w piątek

Dodano:
Koncert online w setną rocznicę urodzin K. K. Baczyńskiego na Fb FINA - w piątek

Mela Koteluk/fot.PAP/Andrzej Lange

W setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapraszamy na retransmisję koncertu. Autorskich kompozycji w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik z albumu "Astronomia poety. Baczyński" wysłuchamy 22 stycznia - napisano na Fb Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego (FINA).

"To była najkrótsza noc w ciągu roku. Tym bardziej wyjątkowa, że Jowisz i Saturn po niemal czterystu latach spotykały się w Wielkiej Koniunkcji. Trudno wyobrazić sobie lepszy czas, by zaprosić na scenę Melę Koteluk i Kwadrofonik z ich płytą Astronomia poety. Baczyński" - przypomniano na Fb FINA.

Podkreślono, że "data retransmisji koncertu również nie jest przypadkowa". "Dokładnie sto lat wcześniej urodził się autor interpretowanych przez Koteluk i Kwadrofonik wierszy. Ze względu na tę rocznicę rok 2021 został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" - czytamy w informacji.

Przypomniano, że Mela Koteluk "jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych reprezentantek polskiego popu ostatniego dziesięciolecia". "Jej dwa pierwsze albumy pokryły się podwójną platyną, a ona sama pięciokrotnie otrzymywała statuetkę Fryderyka" - napisano.

"Jej spotkanie z Kwadrofonik może wydawać się zaskakujące, gdyż zespół ten specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Nagrodzony Paszportem Polityki kwartet już wcześniej udowadniał jednak, że nie zamyka się na inne estetyki, nagrywając z Dorotą Miśkiewicz czy Adamem Strugiem" - czytamy w informacji FINA.

Koncert odbył się w ramach cyklu koncertowego FINA "Na Ucho" online: https://fina.gov.pl/projekty/fina-na-ucho-cykl-koncertowy/

Retransmisja koncertu - 22 stycznia od godz. 20 na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 na Facebooku.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
 • 14:23 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • 14:27 Isaac Albeniz Espana Opus 165 (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic