Informacje

Filharmonia zaprasza dzieci na koncerty online

Dodano:
Filharmonia zaprasza dzieci na koncerty online

fot.PAP/Marcin Bielecki

Cieszący się popularnością cykl koncertów dla dzieci "DoNuta taktuje" szczecińska filharmonia przenosi do internetu. Premierowe odcinki będzie można zobaczyć w poniedziałek i we wtorek.

"Spotkania z muzyką na żywo w sali kameralnej były dla wielu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych comiesięcznymi rytuałami. Elegancko ubrani przychodzili całymi klasami do lodowego pałacu na niecodzienne spotkania z muzyką. Teraz, kiedy najmłodsi nie mogą przyjść do nas - my przychodzimy do nich!" – poinformowała rzeczniczka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Katarzyna Plater-Zyberk.

Jak zaznaczyła, filharmonicy chcą, aby najmłodsi melomani pamiętali o muzycznych spotkaniach także wtedy, gdy przebywają w domach w związku z pandemią koronawirusa. "Będzie to istna bomba energetyczna dla dzieci, które spędzają teraz czas w domach" – zapewniła Plater-Zyberk.

Dzieci będą mogły usłyszeć obój, flet poprzeczny, waltornię i wiolonczelę, skrzypce oraz instrumenty perkusyjne. Filharmonicy chcą zapewnić najmłodszym muzyczną edukację przez zabawę i zachęcić dzieci do aktywnego słuchania w domu.

Emisja nowych odcinków "DoNuty" zaplanowana jest na Facebooku i na kanale YouTube filharmonii w na poniedziałek i wtorek o godz. 11.

W ramach EduPoranków filharmonia proponuje też dzieciom i ich rodzicom zapoznawanie się z piosenkami z płyty "I żyli długo i w Szczecinie" i wspólne wykonywanie utworów.

Dla starszych melomanów instytucja przygotowała natomiast kolejną premierę online. W niedzielę o godz. 19 w serwisach internetowych filharmonii zabrzmi "Bolero" w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod kierownictwem Rune Bergmanna. Przed utworem Maurice’a Ravela będzie można także usłyszeć interpretację miniatury fortepianowej "Światło Księżyca" Claude'a Debussy’ego w wykonaniu Rozalii Kierc.

autorka: Elżbieta Bielecka

 • 12:45 Ludwig van Beethoven Symphony No.1 in C major Opus 21 (4)
 • 12:51 Bruce Springsteen Streets Of Philadelphia
 • 12:56 Dave Brubeck Unsquare Dance
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic