Informacje

Filharmonia Gorzowska rozpoczyna zajęcia edukacyjne w sieci

Dodano:
Filharmonia Gorzowska rozpoczyna zajęcia edukacyjne w sieci

Akademia Muzyki - to realizowany od lat projekt edukacyjny Filharmonii Gorzowskiej. We wrześniu ruszyła jego nowa odsłona. W dobie pandemii warsztaty dla dzieci i młodzieży są również dostępne w internecie – poinformowała we wtorek rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska.

„Akademia Muzyki on-line to adresowany do dzieci i młodzieży cykl trzech audycji muzycznych, których głównym celem jest nauka świadomego obcowania z muzyką klasyczną. Ich formuła łączy w sobie elementy koncertu oraz minilekcji. Każda audycja to muzyka w wykonaniu zawodowych muzyków, ciekawy komentarz prowadzącego oraz animacje, które ilustrują i uzupełniają temat audycji” – wyjaśniła Śliwińska.

Dodała, że wszystkie trzy części Akademii Muzyki on-line łączy hasło „Przepis na utwór”, czyli mają one na celu wytłumaczenie młodym odbiorcom z czego składa się każdy utwór muzyczny i co sprawia, że pojedyncze nuty zamieniają się w muzykę.

Pierwsza audycja nosi tytuł „Dźwięki pełne niespodzianek” i jest już dostępna w internecie na kanale YouTube instytucji.

Prowadząca Natalia Makuch, na co dzień wiolonczelistka Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, udowadnia w niej, że dźwięk ma wiele oblicz i że można go zagrać na wiele różnych sposobów.

"Wraz z towarzyszącymi jej muzykami przedstawi również jeden ze składników przepisu na utwór, jakim jest artykulacja, czyli sposób wydobycia dźwięku z instrumentu" - dodała Śliwińska.

Nagrań dokonano w Filharmonii Gorzowskiej w czerwcu tego roku. Kolejne części Akademii Muzyki publikowane będą do końca września tego roku.

Audycje zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Marcin Rynkiewicz

 • 14:05 Alex Heffes Sons of Xhosa
 • 14:07 John Williams Prologue: Book II and The Escape From The Dursleys
 • 14:11 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic