Informacje

Erykah Badu nie popiera darmowych koncertów

Dodano:
Erykah Badu nie popiera darmowych koncertów

fot.PAP/ EPA/PAUL BERGEN

Amerykańska wokalistka z pogranicza soul i hip hop, Erykah Badu, tak jak wielu artystów w czasie pandemii koronawirusa koncertuje przez Internet. Nie daje jednak darmowych minirecitali w mediach społecznościowych – postawiła na płatne koncerty. Co ciekawe, śpiewa umoszczona w swoim łóżku w sypialni.

„Jestem najbardziej leniwą artystką na świecie. Moim marzeniem zawsze było występować, bez konieczności wychodzenia z łóżka. I wiecie co? Moja marzenia się spełniło” – śmieje się Erykah Badu komentując w rozmowie z portalem PageSix, koncerty, który organizuje w swoim domu w Dallas w Teksasie. Te występy to jej sposób na odnalezienie się w realiach kwarantanny narzuconej przez pandemię koronawirusa.

Piosenkarka w ciągu dwóch tygodni na swojej stronie internetowej Baduworldmarket.com dała dwa koncerty. Oba były płatne. Za możliwość streamingu pierwszego show pt. „Quarantine Concert Series: Apocalypse One”, trzeba było zapłacić jednego dolara. Drugi pod hasłem „Apocalypse Two: The Rooms” wymagał biletu za dwa dolary. Chętni mogli też wpłacić dowolną kwotę, o ile była większa od ceny biletu.

„Gram koncerty przez osiem miesięcy w roku. To moje główne źródło dochodu. Jest też cała galaktyka ludzi, którzy utrzymują się z pracy przy moim tournée” – Badu próbuje wyjaśnić, dlaczego jej internetowe występy są biletowane. Tradycyjne koncerty na scenie zostały 13 marca zawieszone do odwołania. Dodaje, że od sprzedanego albumu czy piosenki otrzymuje od 8 do 20 proc. jego wartości i to ze sporym opóźnieniem. „Nie jesteśmy bogatymi ludźmi. Udajemy ich tylko w telewizji” – komentuje sytuację muzyków.

Podczas ostatniego koncertu online, dla zachowania bezpieczeństwa, każdy członek jej ekipy występował w innym pomieszczeniu jej domu. Muzycy wyposażeni byli w maski, rękawiczki, myli też ręce. Za pierwszym razem ekipa koncertowała w sypialni Badu. (PAP Life)

 • 05:17 Ben Foster Hidden Kingdoms (Opening Titles)
 • 05:19 Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622 (1)
 • 05:31 Clannad Robin (The Hooded Man)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic