Informacje

CD Projekt został zhakowany. Sprawcy domagają się okupu

Dodano:
CD Projekt został zhakowany. Sprawcy domagają się okupu

Cyberpunk 2077, najnowsza produkcja CD Projekt Red / Leszek Szymański /PAP

Najsłynniejszy polski producent gier komputerowych CD Projekt padł ofiarą ataku hakerskiego. Spółka ogłosiła, że nieznani sprawcy włamali się do sieci i zostawili notatkę z żądaniem okupu.

"Wczoraj odkryliśmy, że staliśmy się ofiarą cyberataku, w którym naruszona została część naszych wewnętrznych systemów" - napisała spółka w mediach społecznościowych. Sprawcy zostawili elektroniczną notatkę z żądaniem okupu.

"Siema CD PROJEKT!"  - rozpoczyna się notatka. "Mamy pełne kopie kodów źródłowych do waszego serwera Perforce dla Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta oraz niewydanej wersji Wiedźmina 3. Mamy też wszystkie wasze dokumenty księgowe, administracyjne, prawne, kadrowe, dotyczące relacji inwestorskich i więcej. Oprócz tego zaszyfrowaliśmy wasze serwery, ale mamy świadomość, że pewnie w większości odzyskacie je z kopii zapasowych" - napisali.

"Jeśli nie dojdziemy do ugody, to wasze kody źródłowe zostaną sprzedane lub opublikowane w sieci, a wasze dokumenty zostaną przesłane do dziennikarzy gamingowych" - napisali. Grożą także, że wizerunek firmy i zaufanie inwestorów wtedy upadnie. Napisali że firma ma 48 godzin na skontaktowanie się z hakerami.

CD Projekt napisał, że nie podda się szantażowi i nie będzie negocjował. Podkreślono, że spółka zdaje sobie sprawę z tego, że może to doprowadzić do wycieku wrażliwych danych. Będzie także współpracować ze służbami w celu wyjaśniania sprawy.

Firma nie poinformowała, jakie dane zostały wykradzione, ale podkreślono, że kopie zapasowe pozostały nienaruszone i będą mogły zostać wykorzystane do odtworzenia danych.

CD Projekt to najpopularniejszy polski producent gier komputerowych. Przed laty firma zdobyła popularność serią gier "Wiedźmin" opartej na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. W zeszłym roku premierę miała kolejna produkcja CDPR - "Cyberpunk 2077".

Źródło: Adam Zygiel RMF24

 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic