ON AIR
od 14:00 Kino w roli głównej zaprasza: Urszula Urzędowska

City break w Poznaniu? Poznaj najciekawsze atrakcje na weekend!

Poznań – miasto doznań, jak głosi slogan reklamujący stolicę Wielkopolski. Miasto to przyciąga turystów historią i architekturą, ale jest również ciekawym kierunkiem dla miłośników nocnego życia.

City break w Poznaniu? Poznaj najciekawsze atrakcje na weekend!

Znalazłeś fajny hotel w Poznaniu, ale nie wiesz, co zobaczyć w tym pięknym mieście?
Podpowiadamy najciekawsze atrakcje na weekendowy city break!

Co w Poznaniu można zwiedzić za darmo?

Weekendowe wypady wcale nie muszą być kosztowne. Poniżej lista atrakcji w Poznaniu, które można zobaczyć całkowicie za darmo!

  • Rynek – urokliwe kamieniczki, świetne restauracje oraz poznański gwóźdź programu – Koziołki. Totalny must see podczas weekendu w Poznaniu.
  • Ostrów Tumski – ostatnia wyspa na Warcie i znajdująca się na niej poznańska katedra to miejsce, w którym pochowano pierwszych polskich władców. Idealne miejsce na spacer dla miłośników historii.
  • Zamek Cesarski – chociaż Polska nigdy cesarstwem nie była, to właśnie Poznań był ulubionym miejscem niemieckiego cesarza Wilhelma II. Jego rezydencja przez lata pełniła różne role – w czasach, gdy mieścił się tu uniwersytet, uczęszczali do niego polscy naukowcy, którzy złamali później szyfr Enigmy. Obecnie mieści się tu ciekawe Muzeum Powstania Poznańskiego.
  • Wartostrada – gratka dla osób lubiących spędzać czas aktywnie. Wartostrada to ścieżka pieszo-rowerowa zlokalizowana wzdłuż Warty i przebiegająca obok ciekawych miejskich atrakcji.

Rodzinny weekend w Poznaniu – najciekawsze atrakcje familijne

Poznań obfituje również w ciekawe atrakcje dla całej rodziny. Warto zacząć od Rogalowego Muzeum znajdującego się na Starym Rynku, by następnie, po skosztowaniu przepysznych wypieków, udać się nad Jezioro Maltańskie. Można tutaj zrelaksować się na plaży, spróbować swoich sił w sportach wodnych, skorzystać z Term Maltańskich oraz przejechać się Kolejką Maltanką.

Pasjonaci przyrody powinni koniecznie odwiedzić magiczną Palmiarnię Poznańską, w której można podziwiać ponad 17 tysięcy roślin, a do tego zajrzeć do ogromnego akwarium, mieszczącego różne gatunki ryb z całego świata. Nie zapominajmy też o Zoo w Poznaniu, gdzie można wziąć udział w treningu słoni lub zjeść śniadanie z kapibarami. 

Miłośnicy ziemniaków koniecznie nie mogą przegapić Poznańskiego Muzeum Pyry, które umożliwia dogłębne poznanie tego wcale nie tak oczywistego warzywa.

Nocne życie Poznania

Poznań rozkwita nocą, a wraz z zapadającym zmierzchem zapełniają się kluby. Warto udać się na Nocny Targ Towarzyski, zainspirowany atmosferą azjatyckich marketów. Tu w ciągu  dnia łączą się kultura, kuchnia i shopping, by w nocy zamienić się w poznańskie gniazdo imprez, koncertów i wszelkich eventów. 

Miłośnicy imprezowania z pewnością znajdą coś dla siebie w szerokiej ofercie poznańskich klubów. Tama jest mekką wielbicieli techno i dużych koncertów, KontenerART to miejsce dla osób szukających wrażeń z pogranicza alternatywy i sztuki, a BaRock utrzymany w konwencji klubu studenckiego gromadzi miłośników rocka.

Znajdź dobry hotel w Poznaniu i ruszaj na zwiedzanie!

Nawet najlepiej zaplanowany city break nie uda się bez odpowiedniego noclegu. Dzięki wyszukiwarce hoteli Triverna.pl znajdziesz odpowiednie miejsce, bez względu na to, czy podróżujesz sam, z rodziną, czy z grupą przyjaciół. Dzięki zaawansowanym filtrom wyszukiwania możesz w krótką chwilę znaleźć odpowiedni obiekt dla siebie na komfortowy wypoczynek. 

Artykuł sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic