8 listopada projektant PLICH zorganizował w Krakowie specjalny pokaz mody

Dodano: 15.11.2019 (12:43) Ilość zdjęć: 30

Plich, jako pierwszy w Polsce projektant, połączył modę z recitalem swojej autorskiej muzyki. Podczas gdy PLICH śpiewał, modelki prezentowały jego kreacje, kolekcję na lato 2020, której twarzą jest wspaniała aktorka Urszula Grabowska.
Wśród licznych specjalnie zaproszonych gości pojawili się ludzie ze świata biznesu, kultury oraz wyselekcjonowani klienci. Projektant docenił fakt, że również zaprzyjaźnione gwiazdy przyjechały na jego show do Krakowa. Jak przyznał, odkąd się przeprowadził do Krakowa, widuje częściej swoich znajomych, niż będąc w Warszawie. Wśród gwiazd, które swoją obecnością podniosły prestiż wydarzenia, były: Agnieszka Dygant, Joanna Racewicz, Katarzyna Gniewkowska, Agnieszka Korzeniowska oraz Katarzyna Herman, która stwierdziła: „Pokaz był wyjątkowy i inny niż wszystkie odbywające się w stolicy”.
Kreacje zaprezentowane podczas wydarzenia podyktowane są wizją Chanel i Lagerfelda. Projektant chciał tym samym oddać hołd zmarłemu kreatorowi mody. Sylwetki pojawiające się w kolekcji przepełnione są połyskującymi materiałami, żakardami, gipiurami, tiulami, welonami, trenami i nakryciami głowy.
Oprócz kolekcji PLICH zaprezentował swoją twórczość muzyczną. Jako, że muzyka jest jego wielką pasją, przez ostanie dwa lata był na tym mocno skupiony. Zaowocowało to powstaniem autorskich testów oraz melodii. Projektant od najmłodszych lat związany był z muzyką, pierwszych lekcji śpiewu udzielała mu aktorka Marta Szmgielska-Arndold,
na deskach teatru Witkacego w Zakopanem. W latach 2000-2003 kształcił swój talent pod okiem Olgi Szwajgier. Moda i projektowanie było tym na czym skupiał się najbardziej, natomiast śpiewanie i tworzenie muzyki było od zawsze jego największym marzeniem.
Uważał jednak, że aby być autentycznym artystą trzeba nabrać życiowych doświadczeń, dlatego też poważnie zajął się tym tematem dopiero po 30. roku życia.

Partnerami pokazu Plicha byli: Hevre, marka Guerlain, Newseria Media, magazyn Gala, hotele Rubinstein i Balthazar Design z grupy MSHG oraz RMF Classic.


 • 07:12 Leszek Możdżer, Daniel Bloom Lasting/Hidden star
 • 07:15 Krzysztof Kiljański Tanie Dranie
 • 07:17 Quincy Jones Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 353, Sunday, 11 April 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Nino Rota
  Ojciec chrzestny
  Main Title (The Godfather Waltz)
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic