8 listopada projektant PLICH zorganizował w Krakowie specjalny pokaz mody

Dodano: 15.11.2019 (12:43) Ilość zdjęć: 30

Plich, jako pierwszy w Polsce projektant, połączył modę z recitalem swojej autorskiej muzyki. Podczas gdy PLICH śpiewał, modelki prezentowały jego kreacje, kolekcję na lato 2020, której twarzą jest wspaniała aktorka Urszula Grabowska.
Wśród licznych specjalnie zaproszonych gości pojawili się ludzie ze świata biznesu, kultury oraz wyselekcjonowani klienci. Projektant docenił fakt, że również zaprzyjaźnione gwiazdy przyjechały na jego show do Krakowa. Jak przyznał, odkąd się przeprowadził do Krakowa, widuje częściej swoich znajomych, niż będąc w Warszawie. Wśród gwiazd, które swoją obecnością podniosły prestiż wydarzenia, były: Agnieszka Dygant, Joanna Racewicz, Katarzyna Gniewkowska, Agnieszka Korzeniowska oraz Katarzyna Herman, która stwierdziła: „Pokaz był wyjątkowy i inny niż wszystkie odbywające się w stolicy”.
Kreacje zaprezentowane podczas wydarzenia podyktowane są wizją Chanel i Lagerfelda. Projektant chciał tym samym oddać hołd zmarłemu kreatorowi mody. Sylwetki pojawiające się w kolekcji przepełnione są połyskującymi materiałami, żakardami, gipiurami, tiulami, welonami, trenami i nakryciami głowy.
Oprócz kolekcji PLICH zaprezentował swoją twórczość muzyczną. Jako, że muzyka jest jego wielką pasją, przez ostanie dwa lata był na tym mocno skupiony. Zaowocowało to powstaniem autorskich testów oraz melodii. Projektant od najmłodszych lat związany był z muzyką, pierwszych lekcji śpiewu udzielała mu aktorka Marta Szmgielska-Arndold,
na deskach teatru Witkacego w Zakopanem. W latach 2000-2003 kształcił swój talent pod okiem Olgi Szwajgier. Moda i projektowanie było tym na czym skupiał się najbardziej, natomiast śpiewanie i tworzenie muzyki było od zawsze jego największym marzeniem.
Uważał jednak, że aby być autentycznym artystą trzeba nabrać życiowych doświadczeń, dlatego też poważnie zajął się tym tematem dopiero po 30. roku życia.

Partnerami pokazu Plicha byli: Hevre, marka Guerlain, Newseria Media, magazyn Gala, hotele Rubinstein i Balthazar Design z grupy MSHG oraz RMF Classic.


 • 04:24 Antonio Vivaldi Koncert d-moll na smyczki i b.c. (3)
 • 04:25 Valentina Lisitsa Seashore
 • 04:32 Johannes Brahms Hungarian Dance No.1
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic