Polecamy

Relacja z czerwonego dywanu! Słuchajcie koniecznie RMF Classic!

FMF 2018/fot.Wojciech Wandzel

O godzinie 18:00 zapraszamy na relację na żywo z czerwonego dywanu 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Nasza reporterka, Marta Kubala rozmawiać będzie z gwiazdami, które licznie przybędą dziś na Scoring4Polish Directors.

Kogo zobaczymy na czerwonym dywanie?

16 maja o godzinie 18.00 Centrum Kongresowe ICE Kraków zapełni się gwiazdami 12. Festiwalu Muzyki Filmowej. Alexandre Desplat, Krzysztof Zanussi, Krzesimir Dębski, Anja Rubik, Michał Szpak, Natalia Nykiel, Antoni Komasa-Łazarkiewicz i Mary Komasa – to tylko część znanych i cenionych artystów, która w czwartkowy wieczór przejdzie po czerwonym dywanie, by wziąć udział w koncercie Scoring4Polish Directors. To wyjątkowy wieczór poświęcony twórczości Krzysztofa Zanussiego i Wojciecha Kilara.
 
Tegoroczny koncert Scoring4Polish Directors to jednocześnie obchody 80. rocznicy urodzin Krzysztofa Zanussiego. Przed koncertem, o godzinie 18.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, do solenizanta na czerwony dywan dołączą ważne nazwiska branży, takie jak Alexandre Desplat, Krzesimir Dębski, Zygmunt Konieczny czy Stanisław Radwan.  Swoją obecnością na Festiwalu Muzyki Filmowej w ten wyjątkowy wieczór zaszczyci nas również laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek. Na widowni, najpiękniejsze muzyczne tematy z filmów Krzysztofa Zanussiego, takich jak Persona non grata, Obce ciało, czy Cwał usłyszą na żywo także Maria Sadowska, Michał Szpak, Natalia Nykiel oraz Kasia Moś.

W tym dniu będzie można również zobaczyć przedstawicieli najnowszej muzyki filmowej, np. współtwórcę soundtracku Zimnej Wojny Marcina Maseckiego, autora linii melodycznych do serialu Czas Honoru czy filmu Bogowie Bartosza Chajdeckiego, kompozytora muzyki serialu Wataha Łukasza Targosza, a także Antoniego Komasę-Łazarkiewicza, twórcę tematów m.in. do filmów Agnieszki Holland czy Miasto 44.

W trakcie samego koncertu Scoring4Polish Directors zostaną wręczone dwie nagrody: po raz pierwszy w historii FMF za Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku oraz Young Talent Award. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00, 16 maja, w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

 • 17:47 James Horner Zorro's Theme
 • 17:50 Ennio Morricone Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo - Main Title
 • 17:53 Miloš Karadaglić Spanish Romance "Jeux interdits"
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic