Polecamy

„Irlandczyk” Martina Scorsese

„Irlandczyk” zachwycił krytyków! Największe dzieło Martina Scorsese od czasów „Chłopców z ferajny” w kinach od 22 listopada.

27 września na 57. Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku odbyła się światowa premiera jednego z filmu „Irlandczyk” Martina Scorsese, czyli jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Krytycy są zgodni - legendarny amerykański reżyser stworzył dzieło, które przejdzie do historii kina!

Dziennikarze obsypują pochwałami nowy film Martina Scorsese i podkreślają, że film z miejsca stał się klasykiem kina gangsterskiego. „Irlandczyk” ma wszystko, czego oczekujemy od Scorsese. Reżyser zabiera nas w sobie znane rejony, ale również w odważne i nowe miejsca — pisze Owen Gleiberman z Variety. To najlepszy film kryminalny Martina Scorsese od czasów „Chłopców z ferajny”. — ocenia z kolei Eric Kohn z IndieWire.

Wielkie trio aktorskie z Robertem De Niro na czele daje na ekranie popis, jakiego widzowie nie widzieli od lat:
☛ Robert De Niro jest w świetnej formie!
☛ Najbardziej satysfakcjonująca główna rola od lat.
☛ Znakomity występ De Niro!
☛ Kiedy Pesci i De Niro są razem na ekranie, wierzysz w siłę sztuki.
☛ Al Pacino przenosi film w krainę czystego, pysznego szaleństwa.
☛ Kiedy Pacino się pojawia, od razu elektryzuje ekran!

„Irlandczyka” obejrzał również Dawid Muszyński, redaktor naczelny serwisu NaEkranie.pl. Dziennikarz jest zachwycony filmem i przyznał mu ocenę 9/10. Historia jest tak umiejętnie poprowadzona, że kompletnie nie czuć tych ponad trzech godzin seansu. (…) „Irlandczyk” to moim zdaniem jeden z najlepszych filmów, jakie wyszły spod ręki Scorsese. Jestem przekonany, że ten obraz zawalczy o Oscary i na pewno jakieś zgarnie. Al Pacino ma ogromną szansę na statuetkę za drugoplanową rolę męską. I mam nadzieję, że ją dostanie, bo na nią zasługuje.

Krytycy podkreślają, że „Irlandczyk” zbierze wszystkie możliwe nominacje do Oscara, w tym dla Najlepszego Filmu, Aktora, Aktora Drugoplanowego oraz Najlepszego Reżysera. Co istotne, mówi się również o konieczności oglądania tego monumentalnego dzieła w kinach. Bobby Cannavale, odtwórca jednej z ról w filmie powiedział na premierze: „Irlandczyk” to prawdziwie epickie kino. Już nigdy więcej nie zobaczycie takich legendarnych postaci razem na ekranie. Ten film naprawdę trzeba oglądać w kinie!

Magazyn Variety podkreśla, że wysokobudżetowa produkcja Netflixa zasługuje na wielki ekran z jeszcze jednego powodu - tytuł ma ogromny potencjał komercyjny i jest w stanie przyciągnąć szeroką widownię, niezrażoną długim metrażem filmu.

Obecnie „Irlandczyk” ma 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes i znak „must see”. Na Metacritic.com, średnia ocen wynosi 92, co czyni film jednym z najlepiej ocenionych tytułów tego roku.

 • 02:25 Michael Kamen Band of Brothers - Main Theme
 • 02:28 Ochi Chornyje
 • 02:36 Anne-Sophie Mutter, John Williams Sabrina's Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 327, Sunday, 13 September 2020
 • 1
  Hans Zimmer / Benjamin...
  Blade Runner 2049
  2049
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic