ON AIR
od 18:00 Café Classic zaprasza: Dariusz Stańczuk

Salvador Dali w Luzinie

Oryginalne prace Salvadora Dalego w małej kaszubskiej miejscowości. Dzieła surrealisty pojawią się w Luzinie. Wernisaż odbędzie się 14 maja w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Galerii Luzino.

Salvador Dali w Luzinie

Na ekspozycję w Gminnym Ośrodku Kultury składa się 75 grafik, 24 ceramiki oraz płaskorzeźba, które powstały na przestrzeni lat 1944-1983. Przywołują zainteresowanie katalońskiego artysty różnorodnymi kierunkami w sztukach plastycznych ubiegłego wieku.  Jest to również próba ukazania jego twórczych poszukiwań i wybitnych zdolności ilustratorskich. Grafiki te są w części sygnowane własnoręcznie przez Dalego, pozostałe były tłoczone w limitowanych edycjach z autorskich matryc. Prezentowane są litografie, akwaforty, staloryty i drzeworyty. Powstały one na potrzeby zilustrowania ekskluzywnych wydań wybitnych dzieł literatury światowej: Williama Shakespeare’a, Goethego, Cervantesa, Sandoza, Dantego Alighieri, Hemingwaya. Cykle graficzne:  Biblia, Paternoster, Boska Komedia, Surrealistyczne Witraże, Surrealistyczne Kwiaty, Konie Dalego, Karty Tarota, Karty Pokera oraz Hiszpańska Surrealistyczna ceramika.

Jest to kolejna odsłona cyklu Art GOK, w ramach którego eksponowano w Luzinie m. in. prace Pabla Picassa, które zobaczyło około tysiąca osób z całej Polski. Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem, zainteresowaniem ogólnopolskich mediów i uznaniem osób z branży.

W dniu wernisażu prac Salvadora Dalego w Luzinie odbędzie się szereg działań artystycznych inspirowanych jego życiem i twórczością - premiera spektaklu “Zbaw mnie” w reżyserii Karola Formeli, performance w Parku im. Gerarda Labudy, a także wydarzenia sportowe.

Otwarcie wystawy nastąpi 14 maja o 18:00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Galerii Luzino. Wydarzenie objęło swym patronatem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Harmonogram wydarzenia:

14 maja:

14:00-16:00 Wydarzenia sportowe przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Luzinie

18:00 Otwarcie wystawy

18:15 Performance Teatru Zymk w reżyserii Adama Hebla w miejscu wystawy

15 maja:

18:00 Spektakl „Zbaw mnie” w reżyserii Karola Formeli w miejscu wystawy

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic