ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury

Oto najbliższe wydarzenia:

24 stycznia (piątek), godz. 18.00, GALERIA CENTRUM, budynek B
Arkadiusz Andrejkow
Wernisaż wystawy malarstwa i fotografii dokumentalnej
Wystawa otwarta 20.01-20.02.2014 r.
Wstęp wolny

Arkadiusz Andrejkow urodził się w 1985 roku w Sanoku. Odbył studia na kierunku Edukacja Plastyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku i na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom artystyczny zrealizował w pracowni malarstwa prof. Marka Pokrywki w roku 2010. Uprawia malarstwo, rysunek i sztukę graffiti. Jego bardzo bogaty dorobek twórczy prezentowany był na kilkuset wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
-  „Malarstwo” wystawa indywidualna , Sanok, 2012
- „Malarstwo, Grafika, Rzeźba Artystów Rzeszowa i Podkarpacia”, Wilno (Litwa), 2011
 - „11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej” – Krosno, Presov (Słowacja), 2011
- „Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego”, Rzeszów,2010.



24 stycznia (piątek), godz. 19.00, sala teatralna
Odlewnia Form Satyrycznych
Formacja Chatelet w programie pt. „Gołoleć”

Odlewnia Form Satyrycznych to wspólny projekt Nowohuckiego Centrum Kultury i Formacji Chatelet. Pragniemy aby kabaret na stałe wpisał się w kulturalny pejzaż Nowej Huty  i właśnie dlatego proponujemy państwu cykl spotkań z najlepszymi i najciekawszymi polskimi kabaretami. Różnorodność zapraszanych przez nas, raz w miesiącu, gości pozwoli państwu docenić jak bardzo pojemnym, różnobarwnym i wielopłaszczyznowym zjawiskiem jest współczesny kabaret.
Gwarantujemy świetną zabawę i obiecujemy liczne niespodzianki zarówno dla publiczności jak i zapraszanych przez nas gości.
Gospodarzem cyklicznych spotkań będzie Formacja Chatelet.

Najnowszy program Formacji Chatelet to zaskoczenie, powiew świeżości i zabawa w profesjonalnym stylu, wypracowanym przez Formację na przestrzeni kilkunastu lat. To mieszanka kabaretu, teatru i improwizacji, bez której nie może obyć się żaden spektakl tego zespołu. „Gołoleć” jest także zabawą z widzem – a celowy błąd w tytule programu słusznie nasuwać ma różne skojarzenia. To spektakl o małych poślizgach i bolesnych upadkach, z których podnoszenie się może być całkiem zabawne. Codzienne życiowe sytuacje taplają się tu w oparach absurdu. Formacja korzysta z różnych środków wyrazu – klasyczne skecze i monologi przeplatane są dopracowanymi muzycznie piosenkami, a całość dopełnia zaskakująca scenografia.
Oderwij się z nami od rzeczywistości! (Formacja Chatelet)

bilety: 50 zł
Informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl



25 stycznia (sobota), godz. 900-1500, sala 112B
Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży i dorosłych
 
Szkolenie prowadzone jest przez ratowników medycznych zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. W zajęciach wykorzystujemy prezentacje multimedialne, manekiny do ćwiczeń oraz sprzęt ratowniczy. Na zakończenie uczestnicy kursu otrzymują certyfikat.
 
Organizujemy szkolenia dla osób indywidualnych, zakładów pracy, szkół.
Opłata za kurs: 75 zł
Informacje i zapisy: tel. 517 248 636, e-mail: sek@nck.krakow.pl



25 stycznia (sobota), godz. 11.00, sala 112
Filmowa Sobota
„Jak wytresować smoka” (How to train a dragon)

Wszystkich małych i nieco większych zapraszamy na seans filmowy połączony z grami i zabawami w języku angielskim.
Będziecie mieć okazję m. in.: poznać różne rodzaje smoków, dowiedzieć się o obyczajach Wikingów a nawet zabrać do domu swojego własnego smoka.
Popcorn gratis!
 Wstęp wolny


26 stycznia (niedziela), godz.16.00, sala kameralna
Spotkania z piosenką – prowadzi Wojciech Dąbrowski

Na Spotkania z piosenką zapraszamy każdego, kto chce miło spędzić czas i posłuchać starych niezapomnianych polskich przebojów. Odważni mogą spróbować swoich sił na scenie i zaśpiewać piosenkę z profesjonalnym podkładem muzycznym.

prowadzenie: Wojciech Dąbrowski.
wstęp wolny



27 stycznia (poniedziałek) godz.18.00 sala kameralna
Religia – Filozofia – Kultura
Immanuel Kant (1724 – 1804)
Rozum powszechny źródłem prawa moralnego „Niebo gwiaździste nade mną , prawo moralne we mnie”
Prawo moralne jako zasada powszechna i konieczna. Imperatyw kategoryczny Kanta
Wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro
wstęp wolny



28 stycznia (wtorek) godz.18.00, sala kameralna
Klub przyjaciół psychologii
Matka z córką, ojciec z synem czyli o porozumieniu międzypokoleniowym.
Spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą Magdaleną Sękowską.
wstęp wolny



29 stycznia (środa), godz. 17.00, sala kameralna  
Koncert Młodych Muzyków „Ogłaszamy dziś nowinę, wszystkim radości przyczynę”…
Cykliczny wieczór  muzyczny w wykonaniu uczniów fortepianu, gitary, skrzypiec, fletu poprzecznego i elektronicznych  instrumentów klawiszowych.
Koncert przygotowali  pedagodzy: Kinga Banasik-Janik, Marek Cichoń, Tomasz Kobiela, Ewelina Kozak, Bartek Latus, Karol Skórski, Ignacy Matuszewski, Ewa Ściborowska i Szczepan Tesarowicz.
W repertuarze koncertu znajdą się kolędy i pastorałki, a także szlagiery muzyki rozrywkowej. Koncert wieńczy I semestr nauczania oraz umożliwia zaprezentowanie muzycznych postępów w nauce gry na instrumentach.
wstęp wolny



29 stycznia (środa), godz. 19.15, sala teatralna
Partytura na ciało i ruch
Barbara Bujakowska i Paulina Wysocka „Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój"
Grupa  Ahi namá! „La Culpa”

Barbara Bujakowska i Paulina Wysocka „Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój"
idea: Basia Bujakowska
choreografia, wykonanie: Basia Bujakowska, Paulina Wysocka
montaż dźwiękowy: Marcin Janus
muzyka: Super Girl & Romantic Boys

„(...)Twarze jak szkło wygładzone
za nimi nic nie zostało
głowy rzędami uśpione
kliniczna biel puste ciało
oddechy ich są bez skazy
nie ma na szkle po nich śladu
codziennie widzisz ich twarze
nie widzisz ich ani razu”.
(„Szkło” Super Girl&Romantic Boys)
Barbara Bujakowska jest tancerką, choreografką i pedagogiem tańca współczesnego dzałającą w Krakowie. Artystka jest absolwentką studia Baletowego przy Operze i Operetce w Krakowie, Preparatory First Program w Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) oraz studiów w Institute for Dance Art A. Brückner Universität w Linzu.
Barbara Bujakowska jest  jedną z najbardziej twórczych postaci polskiej sceny tańca współczesnego. Jej prace wyróżniają się intelektualnym kontekstem, świadomością formy i precyzją wykonania.
Janusz Marek

Paulina Wysocka pochodzi ze Słupska. Tancerka, instruktorka. Naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat, w zespole tańca współczesnego w Słupsku. Od 2003 roku uczęszcza na zajęcia taneczne do Studia Tańca EST w SCKM w Krakowie, bierze udział w spektaklach grup repertuarowych Marty Pietruszki i Iwony Olszowskiej. Regularnie uczestniczy w warsztatach i festiwalach tanecznych oraz teatralnych w kraju i za granicą.


Grupa  Ahi namá! „La Culpa”

„(…)Bo przewidujący to nie to samo, co jasnowidze
Bo recytacja nie jest równa improwizacji
Bo lepiej spróbować i przegrać
Niż przeklinać, choć nigdy się nie spróbowało
Osierocona wina krąży bezpańsko
Tam, gdzie pójdzie, tam nie zrodzą się marzenia(…)”
„La Culpa” grupy Buena Fe

 Nikt nie jest winny temu, że idzie przez życie nie swoją ścieżką. Nikt nie jest winien temu, że nie spełnia swoich marzeń. Nikt nie jest winien temu, że z czasem rodzi się poczucie niespełnienia.

"Jeśli próbowałaś się wtłoczyć w jakieś ramy i to się nie udało, masz najprawdopodobniej dużo szczęścia. Może i jesteś wyrzutkiem, ale ocaliłaś duszę. Szukanie swego miejsca nigdy nie jest pomyłką. Nigdy. Po zimie zawsze przychodzi wiosna. Trwaj i wciąż szukaj. Rób swoje, a w końcu odnajdziesz drogę."
„Biegnąca z wilkami” C.P. Estees

W starokubańskiej tradycji Eleggua to bóstwo, które jak dziecko, otwiera drzwi. Ukazuje ścieżki. I jak dziecko się droczy. Czasem je otworzy, czasem zamknie. Włada początkiem i końcem. Od niego wszystko się zaczyna. I na nim wszystko się kończy.
Rumba jest powrotem do korzeni. Powrotem do dzikości natury, naturalności uwodzenia i uwodzicielskości życia. Son jest powrotem do tradycji. Tradycji, która nas wychowała. Jest też powrotem do delikatności i subtelności. Salsa jest powrotem do zabawy. Powrotem do radości, spontaniczności i relacji. Każde z nich to nowa ścieżka. Razem tworzą całość.
„La culpa” to opowieść o winie, która jest niczyja, o winie, która nie jest winą, o szukaniu własnej ścieżki, o przekraczaniu samego siebie i stawaniu się sobą.

Partytura na ciało i ruch to cykliczne prezentacje spektakli tanecznych w NCK. Specyfiką cyklu jest otwartość na wszelkie style tańca, bez ograniczeń - od baletu klasycznego, modern, hip-hop, breakdance, jazz, aż po taniec ludowy i współczesny. To co je łączy to myśl choreografa i ciało tancerza.
Projekt ten jest okazją do zapoznania się z dorobkiem tanecznym zespołów profesjonalnych, najwyższej klasy (m.in. Zespół Tańca Hip-Hop KAFIG – Francja, Nai-Ni Chen Dance Company – USA). Ponadto stanowi swego rodzaju „furtkę” pozwalającą zaistnieć młodym choreografom i tancerzom, pomóc im w ich nowatorskich działaniach, a widzom oswoić się z tą formą sztuki.

Bilety: 20 zł, 15 zł (przedsprzedaż)  
Informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl



30 stycznia (czwartek), godz. 17.00, sala kameralna
Koncert kolęd w wykonaniu solistów Studia Piosenki i Dziecięcej Sceny Piosenki „Nutka”
wstęp wolny



31 stycznia (piątek), godz. 19.00, sala teatralna
Wesoła Wdówka - operetka w trzech aktach
Gliwicki Teatr Muzyczny

Baron Zeta, poseł księstwa Pontevedry we Francji, ma nie lada orzech do zgryzienia - Hanna Glawari, dziedziczka fortuny po zmarłym mężu bankierze, przyjeżdża do Paryża, najwyraźniej po to, by rzucić się w wir wielkomiejskich uciech i znaleźć kogoś, kto pocieszy ją we wdowieństwie.
Zapraszamy na nową inscenizację Wesołej Wdówki, operetkowego superprzeboju, którego partytura błyszczy takimi perełkami, jak aria Wilio, ach Wilio… czy najsłynniejszym duetem gatunku, Usta milczą, dusza śpiewa…
Muzyka: Franz Lehár
Libretto: Victor Leon i Leo Stein
Przekład i opracowanie: Józef Słotwiński i Tadeusz Janicki
Teksty piosenek: Jerzy Jurandot
Reżyseria: Maria Sartova
Kierownictwo muzyczne: Wojciech Rodek

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 40 minut (2 przerwy)

bilety: 120 zł
Informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl




Wystawy – styczeń 2014r.

9.01- 2.02.2014r. , FOTO-GALERIA, budynek A
Krakowski Klub Fotograficzny „Fotografie 2013”
Wystawa obejmuje najciekawsze zdjęcia wykonane przez członków klubu w 2013 roku.
Wernisaż wystawy 9 stycznia (czwartek) o godz. 18.00



10.01- 10.02.2014 r., Galeria CENTRUM, budynek A
Leszek Dutka – wystawa rysunku z lat 1970 – 2011
Wernisaż wystawy 10 stycznia (piątek) o godz. 18.00


20.01-20.02.2014 r., budynek B
Arkadiusz Andrejkow - wystawa malarstwa i fotografii dokumentalnej
Wernisaż wystawy 24 stycznia (piątek) o godz. 18.00   


Wystawy czynne codziennie w godz. 8-20.
Na wszystkie wystawy wstęp wolny

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic