ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Koncerty w Muzeum Kościuszkowskim

Pod krakowskim Kopcem Kościuszki, w forcie „Kościuszko”, podobnie jak RMF Classic, siedzibę ma Muzeum Kościuszkowskie. Odbędą się tam koncerty w ramach cyklu z muzyką klasyczną, także autorstwa Tadeusza Kościuszki, który był nie tylko żołnierzem i inżynierem, ale także człowiekiem uzdolnionym plastycznie i muzycznie.

Po upadku Insurekcji Kościuszkowskiej, aresztowany przez Rosjan naczelnik powstania Tadeusz Kościuszko, komponował utwory o polskim charakterze. A już na emigracji w roku 1798 w Londynie opublikował dwa polonezy i walca na fortepian.

Podczas koncertów na przeszklonym dziedzińcu Muzeum Kościuszkowskiego zabrzmią między innymi utwory Tadeusza Kościuszki. Podczas inauguracji cyklu 27 maja zagra duet skrzypaczki Marii Sławek i akordeonisty Macieja Zimki, z kolei 5 czerwca fortepianowy recital da Piotr Sałajczyk - laureat nagrody Fryderyka i nagrody Orfeusza „za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej”.

Koncertom w Muzeum Kościuszkowskim będą towarzyszyć prelekcje cenionych historyków, w programie cyklu przewidziano także bezpłatne zwiedzanie Muzeum. Wydarzenia zaplanowano z okazji przypadającej w tym roku 230. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. RMF Classic patronuje i poleca!

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic