ON AIR
od 07:00 Wakacyjne Śniadanie Mistrzów zaprasza: Urszula Urzędowska

Imperium ponownie kontratakuje w Toruniu. StarForce 2015: zlot i koncert

Tegoroczna edycja StarForce będzie wyjątkowa – po raz pierwszy oficjalne otwarcie nastąpi już w piątek, 18.09.2015 – koncertem Star Wars Saga w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, pod batutą Macieja Sztora. Natomiast w sobotę na odwiedzających czeka parada i seria prelekcji i wystaw, którą zakończy spotkanie z Jeromem Blake’em, aktorem, który zagrał w aż 3 epizodach sagi.

Toruń
18-19.09.2015


Toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej już po raz piąty przekształci się w Centrum Galaktyki, goszcząc fanów i sympatyków Gwiezdnych Wojen z całej Polski. VII edycja StarForce to seria premier i niespodzianek, których wcześniej nie było.

Po raz pierwszy w historii wydarzenia, oficjalnie zacznie się ono nie paradą, a koncertem muzyki skomponowanej przez Johna Williamsa do wszystkich części „Gwiezdnych Wojen” – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator Zlotu Starforce z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Pomysł organizacji takiego koncertu pojawił się już w 2009 roku, podczas pierwszej edycji, ale dopiero w tym roku udało się nam w jednym czasie połączyć wszystkie osoby, na których obecności nam zależało, tworząc otwarcie, które na pewno wiele osób zapamięta.

Warto zauważyć, że ta właśnie ścieżka dźwiękowa została uznana przez słuchaczy brytyjskiej stacji Classic FM za najlepszą muzykę filmową wszechczasów, a za muzyka do „Nowej Nadziei” została uhonorowana statuetką Oscara.

W trakcie koncertu usłyszymy zarówno te najbardziej znane utwory (m.in. Imperial March, Yoda's Theme, Anakin's Theme, Duel of the Fates, czy Cantina Band), ale i te mniej popularne, choć równie piękne. Wszystkie utwory zostaną wykonane przez Toruńską Orkiestrę Symfonicznej, prowadzoną przez Macieja Sztora, specjalizującego się w interpretacji amerykańskiej muzyki filmowej. Koncert odbędzie się w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Gościem specjalnym StarForce 2015 będzie Jerome Blake, brytyjski aktor, który zagrał w trzech epizodach Gwiezdnych Wojen, odgrywając aż… sześć ról:
•    w Mrocznym Widmie i Zemście Sithów zagrał Mass Ameddę, senatora reprezentującego rasę Chagrian z planety Champala,
•    w Mrocznym Widmie oraz Ataku Klonów zagrał Oppo Rancisa, mistrza Jedi z Thisspias,
•    w Mrocznym Widmie zagrał również Rune Haako, Mika Regrapa, Horoxa Ryydera oraz Orna Free Taa.

Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla młodych adeptów, którzy zawsze z zachwytem oglądają paradę (sobota, godz. 11:00), a potem trafią pod opiekę przedstawicieli 501 Legionu, Manda’yaim i Rebel Legionu na warsztaty dla młodych Jedi, zajęcia z masą solną i gwiezdnym origami, a także kącik Lego. Na starszych czekają prelekcje i pokazy, a także wystawy, które po raz pierwszy będą otwarte także w piątek i niedzielę. Wśród nich zobaczyć można będzie m.in. prace rysowników tworzących dla gier Star Wars - Tomka Jędruszka i Mariusza Gandzela i papierowe modele pojazdów z Gwiezdnych Wojen wykonane od podstaw. 38" Sokół Millenium, 3 30" maszyny kroczące AT-At i 4 24" X-wingi z Przebudzenia Mocy, najnowszego (VII) filmu z cyklu Star Wars, przygotowane przez Bernarda Szukiela.

Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej imprezy – www.starforce.eu


Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2015” organizowany jest przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako Głównego Partnera. Organizatorów wspierają także Toruńskie Imperium Star Wars, Polska Społeczność Mandalorian Manda’Yaim,  oraz organizacje kostiumowe 501st Legion, Rebel Legion, Imperium Mocy.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic