Tradycyjny obraz wykonany w technice znanej już w XVI wieku zostanie przetworzony w interaktywny i trójwymiarowy format połączony z muzyką wykonywaną na akustycznych instrumentach. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach Info Kraków (ul. św Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego) oraz bezpośrednio przed spektaklem. Liczba miejsc ograniczona.
Część muzyczną zainauguruje wyjątkowy występ dwóch krakowskich zespołów kameralnych: perkusyjnego - Amadrums Trio oraz smyczkowego – Airis Quartet. Multimedialny spektakl wypełniający dźwiękiem i światłem zabytkową przestrzeń zostanie wzbogacony prezentacją interaktywnych obrazów graficznych na ekranach rozmieszczonych na całej kondygnacji.
Warstwa wizualna prezentowana w Willi Decjusza jest rozwinięciem projektu zrealizowanego w cyklu „Mistrzowie Młodym” w ramach otwarcia Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie w grudniu 2012.
Grzegorz Skórczewski - pomysłodawca i kurator artystyczny projektu. Artysta sztuk wizualnych, grafik komputerowy, specjalizujący się głównie w animacji 3D. Po ukończeniu liceum, na własną rękę zajął się wizualizacją architektoniczną, a następnie kontynuował edukację techniczno-informatyczną ze specjalizacją grafiki komputerowej i nowych mediów w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie.
Kwartet smyczkowy Airis Quartet oraz zespół perkusyjny Amadrums Trio koncertują w kraju i za granicą, są laureatami licznych festiwali i konkursów, posiadającymi własny indywidualny styl wykonawczy. Wspólną ich cechą jest wyjątkowa energetyka i silna perswazja sceniczna. Artystyczne drogi zespołów spotkały się podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, gdzie każdy z nich został nagrodzony. Airis Quartet otrzymał Specjalną Nagrodę Przyjaźni Polsko-Duńskiej, a Amadrums Trio został zdobywcą Grand Prix. Od tamtej pory celem artystów stał się nowatorski projekt, który łączy umiejętności i styl obydwu grup w niepowtarzalny, innowacyjny i wszechstronny performance. Koncerty Airis Quartet i Amadrums Trio trafiają do szerokiego grona odbiorców, od miłośników muzyki klasycznej po entuzjastów muzyki elektronicznej oraz słuchaczy otwartych na odkrywanie nowych brzmień i kombinacji stylów.