Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy w 2022?

Nie da się ukryć, że 2022 rok nie jest dla nas łaskawy. Rekordowa inflacja, rosnące wartości stóp procentowych, spadek dostępności mieszkaniowej. Jednocześnie coraz więcej osób ma problem z zaspokojeniem różnego rodzaju potrzeb. Pojawia się pomysł zaciągnięcia kredytu, ale wraz z nim – wątpliwości i obawy, czy aby na pewno nie przepłacisz. Podpowiadamy zatem, jak znaleźć dobry, bezpieczny i tani kredyt gotówkowy.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy w 2022?

Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny w 2022 roku

Decyzje Rady Polityki Pieniężnej o kolejnych podwyżkach wartości stóp procentowych przyprawiają o gęsią skórkę obecnych kredytobiorców. Zewsząd słyszy się głosy, że raty – dotychczas nienaruszające domowego budżetu – drastycznie wzrosły, wpędzając wielu konsumentów w nie lada kłopoty finansowe. Prawda jednak jest taka, że trzeba się z tym liczyć, decydując się na tak poważne i długotrwałe zobowiązanie.

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego uzależnione jest od wielu czynników, w tym od sytuacji konkretnego klienta. Obecnie stopy procentowe rosną, ale nie oznacza to, że tak będzie zawsze. Na przestrzeni kilku następnych lat sytuacja z całą pewnością się ustabilizuje. Specjaliści prognozują, że stopa procentowa osiągnie stabilny poziom około 2,5%. A zatem sam musisz ocenić, czy jest to dla ciebie dobry czas na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Należy oczywiście wziąć pod uwagę również ceny nieruchomości, które dziś są stosunkowo wysokie. Co więcej – mogą sukcesywnie rosnąć. Jeśli więc zależy ci na własnych czterech kątach – po prostu zapytaj o kredyt w banku.

W 2022 roku niezmiennie popularnym produktem bankowym są kredyty gotówkowe. Inflacja „zjada” dużą część comiesięcznego domowego budżetu. Coraz trudniej odłożyć gotówkę na zakup sprzętu AGD czy RTV, sfinansowanie obozu wakacyjnego dla dziecka, remont mieszkania itp. Na szczęście na rynku wciąż da się znaleźć korzystne oferty kredytów gotówkowych. Trzeba przy tym pamiętać, aby zaciągać zobowiązanie z głową; nie pożyczać zbyt dużej kwoty i zawsze spłacać raty na czas.

Najtańszy kredyt gotówkowy 2022, czyli jaki?

Tani kredyt gotówkowy to najkorzystniejsze rozwiązanie, ponieważ kwota do spłaty nie będzie dużo wyższa aniżeli suma pożyczonych środków. Krótko mówiąc: nie przepłacisz. Wskaźnikiem, który o tym mówi, jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

RRSO to parametr, który pokazuje całkowity koszt kredytu gotówkowego – ze wszystkimi opłatami itd. Oczywiście najtańszy nie dla każdego będzie oznaczać najkorzystniejszy. Niektórym zależy na relatywnie niskiej racie i dogodnym harmonogramie spłat. Trzeba jednak pamiętać, że im więcej rat – tym większa ostateczna kwota do spłaty.

Przeglądając oferty, natkniesz się na takie parametry, jak: prowizja czy nominalne oprocentowanie kredytu gotówkowego. Ten drugi element niewiele mówi jednak o całkowitych kosztach, ponieważ nie uwzględnia kredytowanych środków.

Wybierając ofertę, kieruj się swoimi możliwościami finansowymi oraz zapotrzebowaniem. Niemniej – obiektywnie rzecz biorąc – najlepszą opcją jest tani kredyt gotówkowy z niskim RRSO.

Na Totalmoney.pl znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy 2022.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

W sieci dostępne są narzędzia, które pozwalają przygotować się do podpisania umowy kredytowej. Należą do nich: kalkulator zdolności kredytowej, porównywarka kredytów gotówkowych, kalkulator raty kredytu oraz ranking kredytów gotówkowych.

To ostatnie z wymienionych narzędzi jest niezwykle przydatne podczas wybierania oferty. Ranking prezentuje najlepsze kredyty gotówkowe. Na liście znajdują się tylko te banki, które najchętniej udzielały kredytów gotówkowych w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Z kolei porównywarka w przejrzysty sposób przedstawia poszczególne parametry, które można ze sobą porównać. Kalkulator zdolności kredytowej daje natomiast ogląd na to, czy mamy szanse na zaciągnięcie kredytu gotówkowego w pożądanej wysokości.

Ranking kredytów gotówkowych – czerwiec 2022

Na miesiąc czerwiec ranking prezentuje się następująco:

1.    Alior Bank
2.    BNP Paribas
3.    Citi Handlowy

Za podium znalazły się takie banki, jak: PKO Bank Polski, Bank Peako, Santander Consumer Bank, ING Bank Śląski, Millenium Bank czy Kasa Stefczyka.

Jak zatem widać – wybór jest stosunkowo duży; każdy kredytobiorca znajdzie więc coś dla siebie.

Udzielenie kredytu gotówkowego – jak otrzymać kredyt w 2022 roku?

Nasuwa się pytanie: czy banki nadal chętnie udzielają kredytów i czy procedura jest przyjazna dla konsumenta? Odpowiedź brzmi: tak. Bez problemu można otrzymać kredyt gotówkowy online, bez wychodzenia z domu.

W przypadku kredytu gotówkowego – jak i każdego innego zobowiązania finansowego – bank weźmie pod uwagę przede wszystkim twoją zdolność kredytową. Wpływa na nią dotychczasowa historia kredytowa, sytuacja finansowa i rodzinna (liczba osób na utrzymaniu), stabilizacja zawodowa.
Procedury są jednak uproszczone i zredukowane do minimum. Gdy składasz wniosek o kredyt gotówkowy – podpisujesz stosowne oświadczenia, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń od pracodawcy itp. W większości banków można przejść całą procedurę online. Trzeba jedynie przygotować niezbędne dokumenty (dowód tożsamości), by podać dane osobowe.

Uzyskanie pożyczki gotówkowej jest łatwe i szybkie, gdy wnioskujesz o nią w banku, w którym prowadzisz rachunek. Jako nowy klient musisz przygotować się na dokładniejszą analizę wniosku.

Kalkulator kredytu gotówkowego pomoże ci dobrać optymalną ofertę, którą odnajdziesz w rankingu kredytów gotówkowych.

Artykuł sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic