ON AIR
od 21:00 Operowa Niedziela zaprasza: Jowita Dziedzic-Golec

Jak wybrać meble do salonu?

W salonie nie powinno zabraknąć krzeseł oraz stołu. Zwykle to punkty centralne mocno nacechowane pozytywnymi skojarzeniami np. z rodzinną atmosferą. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jak wybrać meble do salonu?

Pokój dzienny to miejsce, w którym, oprócz sypialni, spędzamy najwięcej czasu. Jest to przestrzeń, w której odpoczywamy, ale także pracujemy. Spotykamy się z bliskimi lub w samotności czytamy książkę. Ze względu na mnogość funkcji i częste użytkowanie, powinniśmy dobrać do niego odpowiednie meble. Dlatego tak ważne jest, aby krzesła do salonu były przede wszystkim wygodne.

Gdy masz do dyspozycji dużą przestrzeń, warto pomyśleć o siedziskach z wysokim oparciem. Tego typu meble mają grubą tapicerkę i są zwykle pokaźnych rozmiarów. Krzesła i stoły do salonu powinny się dobrze ze sobą komponować. Dzięki temu zadbają o komfort mieszkańców i będą się elegancko prezentowały, jako element aranżacji wnętrza.

Krzesła do salonu: wybieramy materiał

Nowe technologie i globalny transport pozwalają na pozyskiwanie materiałów, takich jak aksamit czy welur. Tego typu tkaniny są miękkie i delikatne, efektownie wyglądają na meblach i są łatwe w utrzymaniu czystości.

Przyjazne ekologicznie tkaniny syntetyczne są bardzo łatwe w czyszczeniu i z tego powodu są częstym wyborem na tapicerkę. Najtrwalszą tkaniną jest klasyczny materiał szenilowy, który nigdy nie wychodzi z mody. Niektórzy producenci dają możliwość skomponowania własnego projektu krzesła do salonu. Możesz wybrać tapicerkę czy kolor nóg, ale możliwości personalizacji jest znacznie więcej. Przekonaj się, jakie duże masz możliwości: https://halomeble.pl/282-krzesla-do-salonu.

Stoły do salonu — styl i klasa

Praktyczny stół w salonie wpływa pozytywnie na atmosferę podczas uroczystych spotkań, jak i podczas rodzinnych obiadów. Względy estetyczne z pewnością są bardzo ważne, ale nie można zapominać o parametrach technicznych.

Kształt blatu

Cechą charakterystyczną, od której należy zacząć poszukiwania odpowiedniego stołu, jest kształt blatu. Musisz więc zdecydować, czy chcesz stół okrągły, kwadratowy czy prostokątny. Pierwszy wariant umożliwia rozmówcom dobry kontakt wzrokowy. Taki kształt sprawia, że aranżacje z jego udziałem są bardzo przyjemne w odbiorze i mają w sobie sporo lekkości. Taki stół powinien znaleźć się w centralnym miejscu pokoju.

Bardziej klasycznym rozwiązaniem są stoły prostokątne. Ich dużą zaletą jest funkcjonalność. Można je swobodnie rozkładać, gdy w domu pojawi się większa liczba gości. Uzupełnione o stylowe krzesła świetnie uzupełnią wystrój.

Rozmiar stołu

W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzają się modele okrągłe lub warianty ze składanymi skrzydłami. W ten sposób nie zajmują dużo miejsca i łatwo je ominąć w niewielkiej kuchni. Z kolei przypadkowe zderzenie w zaokrąglonych modelach, nie będzie bolesne jak przy zetknięciu z rogiem stołu.

W większych przestrzeniach świetnie prezentują się duże i masywne meble. Nie muszą być ciężkie i toporne jak w nadmorskich karczmach. Mimo wszystko powinny się prezentować na solidne. Wówczas nie „utoną” jak meble np. o delikatnych kształtach i np. wąskich nogach.

Krzesła i stoły do salonu to podstawowe meble, które powinny znaleźć się w pokoju dziennym. Przy wyborze należy pamiętać o dostosowaniu rozmiaru mebli do wielkości wnętrza. Im jest ono większe, tym bardziej masywne powinny być meble. Co więcej, na rynku działają producenci, którzy umożliwiają personalizację projektów. Dzięki temu Twoje wnętrze może być prawdziwie niepowtarzalne.

Artykuł sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic