3. Festiwal Muzyki Filmowej nominowany do nagrody Wydarzenie Roku

Już w najbliższy poniedziałek (11 kwietnia) portal MuzykaFilmowa.pl ogłosi laureatów corocznego plebiscytu Resume 2010. W kategorii - Wydarzenie Roku – nominowano 3. edycję Festiwalu Muzyki Filmowej. Resume 2010 wskaże m.in. kompozytorów, wydarzenia związane z muzyką filmową oraz ścieżki dźwiękowe, które polscy krytycy uznali za najlepsze lub najgorsze w zeszłym roku. Zwycięzców poszczególnych kategorii wskaże jury - 13 recenzentów muzyki filmowej piszących dla trzech polskich portalach branżowych: MuzykaFilmowa.pl, FilmMusic.pl. i Soundtracks.pl.

Oprócz nominacji dla Festiwalu, szansę na zwycięstwo w kategorii  - Najlepsza muzyka filmowa polskiego kompozytora – ma Bartosz Chajdecki, za muzykę do serialu Czas Honoru. Kompozytor będzie gościem specjalnym tegorocznego 4. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic. Koncert z udziałem gwiazd serialu oraz Bartosza Chajdeckiego odbędzie się 22 maja w hali ocynowni ArcelorMittal Poland.

Resume to jedyny tego rodzaju plebiscyt, w którym nominuje i wyróżnia grono zrzeszające krytyków zajmujących się wyłącznie zagadnieniami związanymi z muzyką filmową. Jury ocenia zarówno wydawnictwa zagraniczne, jak i wydarzenia na polskim rynku. W tym roku wyróżnienia zostaną przyznane po raz trzeci. Festiwal Muzyki Filmowej już dwukrotnie zdobył w nim tytuł Wydarzenia Roku.