ON AIR
od 07:00 Wakacyjne Śniadanie Mistrzów zaprasza: Urszula Urzędowska

"Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska" z przedmową Andrzeja Sapkowskiego trafi do księgarń 22 listopada

Bogate uniwersum „Wiedźmina” to już nie tylko powieści Andrzeja Sapkowskiego, gra komputerowa i serial. Jego najnowszym elementem jest pozycja z recepturami kulinarnymi. Książka „Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska”, napisana przez blogerki kulinarne, Anitę Sarnę i Karolinę Krupecką, będzie w sprzedaży od 22 listopada.

"Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska" z przedmową Andrzeja Sapkowskiego trafi do księgarń 22 listopada

Książkę otwiera przedmowa Andrzeja Sapkowskiego, pisarza fantasy, który jest twórcą postaci Wiedźmina. Wyjawił on, że niemal wszystkie potrawy opisane lub wspominane w książkach z serii "Wiedźmin" są w jakiś sposób odzwierciedleniem jego życia. Istotą publikacji „Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska” jest jednak 80 przepisów kulinarnych inspirowanych światem Geralta z Rivii.

„Spędź wieczór w Białym Sadzie przy misce aromatycznej mahakamskiej zalewajki lub pysznym deserze z soczystych pieczonych owoców. Przejedź piaszczystym traktem w drogę do Velen, gdzie poznasz smak domowego posiłku przygotowywanego przez gościnnych mieszkańców tamtejszych wiosek. Skosztuj przekąsek na targu w Oxenfurcie i poznaj prawdziwą feerię lokalnych i cudownie egzotycznych smaków w novigradzkim porcie. Wsiądź na statek płynący na mroźne Skellige, gdzie przyrządzone w wyspiarskim stylu ryby popija się grzanym piwem, albo ucztuj w najlepszych austeriach i skąpanych słońcem winiarniach Toussaint oraz Beauclair” – czytamy w opisie książki udostępnionym przez Wydawnictwo Znak.

Autorkami książki są Anita Sarna i Karolina Krupecka, które wspólnie prowadzą też witryny kulinarne – anglojęzyczną Witcher Kitchen i polskojęzyczną Nerds’ Kitchen, poświęcone przepisom inspirowanym popkulturą. Sarna (na co dzień projektantka gier wideo) jest autorką przepisów, a Krupecka odpowiedzialna jest za zdjęcia i scenografię. Polska wersja ich książki będzie miała premierę 22 listopada, a angielska dzień wcześniej. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic