ON AIR
od 18:00 Café Classic zaprasza: Dariusz Stańczuk

SMOCZY KRAKÓW – PRZEWODNIK DLA SMOCZYCH DETEKTYWÓW

Dobrze wiemy, że dzieci nie lubią zwiedzać. Dzieci lubią tropić, szukać i odkrywać! A nade wszystko uwielbiają smoki (z wzajemnością zresztą). Z myślą o smoczych detektywach powstała książka "Kraków. Smoczy przewodnik dla dzieci" napisana i wydana przez dwie krakowskie przewodniczki: Łucję Malec-Kornajew i Paulinę Jurkowską-Pudełko. To 80 stron opowieści, zagadek i zadań, które sprawią, że spacer po starym Krakowie zamieni się we wciągającą przygodę. Odkryjecie, jak ma na imię Smok Wawelski, gdzie jest rondel-gigant i kto w Krakowie zbierał opony! Ani się nie obejrzycie, a łykniecie wiedzę o królewskiej stolicy jak Wawelski owieczkę...

SMOCZY KRAKÓW – PRZEWODNIK DLA SMOCZYCH DETEKTYWÓW

W odkrywaniu Krakowa towarzyszy Dzieciom banda niesfornych smoków, starych kumpli Wawelskiego. Pomogą Wam odnaleźć inne smoki, które zamieszkały w Krakowie (bo chyba nie myślicie, że urzęduje tu tylko Pan Wawelski...) Wiele z nich wlazło na dachy lub skamieniało dla niepoznaki. Z tym przewodnikiem odkryjecie, że Kraków to prawdziwa smocza stolica!

Książka ma poręczny, zeszytowy format (idealny do dziecięcej ręki), mnóstwo zabawnych ilustracji, pocztówkę do wysłania z Krakowa i małe memo dla zapominalskich. To super pamiątka z rodzinnego szwendania po Krakowie, dedykowana dzieciom 6+. Uzupełnieniem przewodnika może być wydana przez autorki Smocza mapa Krakowa.

 

„Kraków. Smoczy przewodnik dla dzieci"

Łucja Malec-Kornajew, Paulina Jurkowska-Pudełko

Kraków 2021

ilość stron: 80

format: 16 x 23 cm

wydany przez: www.szwendacze.com

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic