Rozstrzygnięto konkurs na Podcast Roku im. Janusza Majki; Łukasz Wojtusik z nagrodą!

330 podcastów uczestniczyło w 2.konkursie "Podcast Roku im. Janusza Majki". Pula nagród wyniosła 90 tys. zł - poinformowali w poniedziałek organizatorzy przedsięwzięcia. Nasz redakcyjny kolega Łukasz Wojtusik odebrał nagrodę w kategorii "Lifestyle, Kultura, Hobby" za podcast Alfabet Wojtusika. Gratulujemy!

Rozstrzygnięto konkurs na Podcast Roku im. Janusza Majki; Łukasz Wojtusik z nagrodą!

Konkurs upamiętnia związanego przez blisko 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie redaktora Janusza Majkę, który w lutym ubiegłego roku zmarł na COVID-19.

Jak zaznaczają organizatorzy, Podcast Roku to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych.

W kategorii "Polityka, Gospodarka, Społeczeństwo" nagrodę otrzymał Michał Janczura za podcast Folwark. Z kolei w kategorii "Nauka, Edukacja, Technologia" uhonorowano Karolinę Głowacką  za podcast LAMU - Letnia Akademia Młodych Umysłów. Radio Naukowe. Natomiast w kategorii "Lifestyle, Kultura, Hobby" nagrodę odebrał Łukasz Wojtusik za podcast Alfabet Wojtusika.

Firmie EY przyznano nagrodę w kategorii "Marka Sponsorująca Podcast" za podcast Mam Pytanie przygotowywany przez Macieja Głogowskiego. W kategorii "Podcast za paywallem" nagrodę otrzymali Wojciech Oleksiak, Julia Strużycka, Karolina Sulej.

Spośród pięciu zwycięzców poszczególnych kategorii jury zdecydowało o przyznaniu nagrody Grand Prix Wojciechowi Oleksiakowi, Juli Strużyckiej, Karolinie Sulej za podcast Supernowa. Historia Arkadiusa. W efekcie 4-tygodniowego głosowania internetowego słuchacze spośród 18 nominowanych podcastów zdecydowali także o przyznaniu Nagrody Publiczności Joannie Gutral za podcast Gutral Gada.

Każdy laureat nagród otrzymał czek w wysokości 10 tysięcy złotych. Jedyna honorowa nagroda została przyznana, podobnie jak rok temu, w kategorii "Marka sponsorująca podcast".

Patronat honorowy nad inicjatywą objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz największe podkarpackie uczelnie wyższe, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie https://podcastroku.pl/ oraz w mediach społecznościowych.Alfred Kyc

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic