ON AIR
od 14:00 Życie z klasą zaprasza: Urszula Urzędowska

Reese Witherspoon napisała drugą książkę dla dzieci. A jej literacki debiut wkrótce ukaże się w Polsce

Choć Reese Witherspoon nie ma problemu ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie, to postanowiła sprawdzić się jako pisarka. Jesienią zeszłego roku aktorka wydała książkę „Niesamowita Betty”. Reakcje na ten literacki debiut zachęciły ją do dalszego pisania i wkrótce ukaże się kontynuacja tej opowieści dla dzieci. „Betty to postać wzorowana na mnie, gdy byłam żywiołowym i ciekawskim dzieckiem, które miało milion pomysłów na minutę” – mówi o stworzonej przez siebie bohaterce Witherspoon. Książka „Busy Betty And The Circus Surprise” trafi do sprzedaży za nieco ponad miesiąc.

Reese Witherspoon napisała drugą książkę dla dzieci. A jej literacki debiut wkrótce ukaże się w Polsce
Reese Witherspoon / fot.CAROLINE BREHMAN / PAP/EPA

Na początku października zeszłego roku ukazała się książka dla dzieci „Niesamowita Betty” napisana przez Reese Witherspoon. Gwiazda „Legalnej blondynki” stworzyła opowieść o rezolutnej, pomysłowej kilkulatce, która nigdy się nie nudzi. „Razem z przyjaciółmi i ukochanym psem Frankiem dziewczynka przeżywa mnóstwo zabawnych, a zarazem pouczających przygód. Uświadamia innym dzieciom, że wszystko jest możliwe” – głosi opis wydawcy. W Stanach Zjednoczonych tytuł odniósł ogromny sukces, lądując na liście bestsellerów „New York Timesa”. Publikacja laureatki Oscara wkrótce zawita i do nas. „Niesamowita Betty” w polskim tłumaczeniu ukaże się 11 października nakładem Wydawnictwa Wilga.

Tymczasem w USA lada moment ukaże się druga odsłona przygód Niesamowitej Betty, o czym poinformowała na Instagramie sama aktorka. „Ta postać jest wzorowana na mnie, gdy byłam żywiołowym i ciekawskim dzieckiem, które miało milion pomysłów na minutę. Zawsze podążałam w dziesięciu różnych kierunkach jednocześnie. Tym razem Betty wpada na niesamowity pomysł, aby urządzić swojej mamie cyrkowe przyjęcie urodzinowe, które będzie najwspanialszym wydarzeniem w historii wszechświata. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem” – wyjawiła Witherspoon. „Busy Betty And The Circus Surprise” trafi do sprzedaży 3 października.

Aktorka podkreśliła, że pisząc tę książkę, chciała „zainspirować młodych czytelników do celebrowania tego, kim są”. „Przesłanie polega na tym, że dzięki otwartemu umysłowi i elastycznemu podejściu do życia możemy wiele zdziałać. Chcę też pokazać rodzicom maluchów, że warto szanować pomysły swoich dzieci, ale też uczyć je, że czasem trzeba zmienić plany i polegać na swoich przyjaciołach. Książki dla dzieci mają w sobie ogromną magię, ponieważ odgrywają ważną rolę w rozbudzaniu miłości do literatury, która nierzadko trwa całe życie” – zaznaczyła.

Witherspoon od dawna mocno angażuje się w propagowanie czytelnictwa. W 2017 roku stworzyła ona inicjatywę „Reese’s Book Club”. W ramach projektu gwiazda co miesiąc poleca książki, których głównymi bohaterkami są kobiety. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic