ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Netflix zekranizował „Sto lat samotności”. Jest zwiastun

Platforma streamingowa Netflix zaprezentowała klimatyczny zwiastun ekranizacji powieści Gabriela Garcii Marqueza „Sto lat samotności”. Ten hiszpańskojęzyczny serial w całości został nakręcony w Kolumbii. Produkcja powstała przy wsparciu rodziny pisarza. Będzie to pierwsza ekranizacja wydanej w 1967 roku powieści, która została przetłumaczona na 40. języków i sprzedała się w liczbie 50 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Netflix zekranizował „Sto lat samotności”. Jest zwiastun
Gabriel Garcia Marquez /MARIO GUZMAN / PAP/EPA

Netflix nabył prawa do adaptacji w 2019 roku. Serial "Sto lat samotności" liczył będzie 16. odcinków, a jego reżyserami są Alex Garcia Lopez („Wiedźmin”) i Laura Mora („Zabić Jezusa”). Platforma reklamowała to widowisko jako jeden z najbardziej ambitnych projektów w Ameryce Łacińskiej do tej pory, stworzony przez najbardziej utalentowanych artystów z Kolumbii i całej Iberoameryki.

W rolach głównych występują Claudio Catano (jako pułkownik Aureliano Buendia), Jeronimo Baron (młody Aureliano Buendia), Marco Gonzalez (Jose Arcadio Buendia), Leonardo Soto (syn Jose Arcadio), Susana Morales (Ursula Iguaran), Ella Becerra (Petronila), Carlos Suarez (Aureliano Iguaran), Moreno Borja (Melquiades) oraz Santiago Vasquez (nastoletni Aureliano Buendia).

"Sto lat samotności" to utwór opowiadający o siedmiu pokoleniach rodziny Buendiów żyjącej w fikcyjnej miejscowości Macondo. Powieść ta zalicza się do dzieł gatunku literackiego znanego jako realizm magiczny. Przez lata uważano ją za niemożliwą do sfilmowania.

W 2022 roku, z okazji 40. rocznicy zdobycia przez Marqueza literackiej Nagrody Nobla, Netflix udostępnił pierwszy krótki zwiastun tej produkcji. Ten, który ukazał się 17 kwietnia, jest dłuższy. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic