Maciej Korkuć z RMF Classic nagrodzony na Śląskim Festiwalu Nauki

Maciej Korkuć, autor „Datownika Historycznego” w RMF Classic, został laureatem konkursu POP Science odbywającego w trwającym właśnie Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE 2021.

Maciej Korkuć z RMF Classic nagrodzony na Śląskim Festiwalu Nauki

Maciej Korkuć zwyciężył w kategorii „Audycja radiowa lub podcast”. Pokonał program „Z innej planety” (emitowany w mazowieckim Polskim Radiu RDC) oraz podcast „Lubię wiedzieć”.

„Datownik historyczny” emitowany jest na antenie RMF Classic codziennie w dni powszednie tuż po godz. 7. Krakowski historyk doktor Maciej Korkuć opowiada w nim o mało znanych epizodach w historii Polski i świata i o ludziach wartych naszej pamięci. Każda z tych opowieści odnosi się do konkretnej daty, do ściśle określonego punktu na osi czasu.

Wyróżnienie POP Science przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (Wideoblog, Blog lub strona internetowa, Audycja radiowa lub podcast) oraz dwóch kategoriach regionalnych (Pracownik uczelni oraz Mieszkaniec województwa śląskiego). Nominowani do nagrody są wybierani po przeliczeniu głosów oddanych przez członków Jury na kandydatów spośród wszystkich zgłoszeń, jakie wpłynęły. Po ogłoszeniu listy nominowanych głosy mogli oddawać internauci. O zwycięstwie zdecydowało Jury oraz wszyscy głosujący (z zachowaniem proporcji głosów 50%/50%).

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to wydarzenie organizowane przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice. Naukowcy oraz popularyzatorzy nauki dzielą się na nim swoją wiedzą, innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce, a także prezentują wynalazki. W programie festiwalu znajdują się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki.