Koneserzy kolejnego dnia w RMF CLASSIC

Ponad 45 lat razem na scenie, nowa płyta, nowa książka, trasa koncertowa – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz mają wiele powodów do świętowania. I przyjęli zaproszenie do świętowania na naszej antenie

Koneserzy kolejnego dnia w RMF CLASSIC

Posłuchaliśmy kilku utworów z płyty Alicji Majewskiej „Piosenki Korcza i Andrusa”, kilku opowieści o powstawaniu książki „Koneserzy kolejnego dnia”, Artur Andrus zabrał nas na kilka minut w trasę koncertową z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem. Zapraszam do wysłuchania fragmentów audycji, Natalia Grzeszczyk

posłuchaj Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Bliskich Spotkaniach RMF Classic

* Na antenie to przypomnieliśmy, w podcaście się nie zmieściło. Więc dla pewności dopiszę, że tzw. rybka według SJP PWN to «wzór rytmu jakiegoś utworu muzycznego, dostarczany przez kompozytora autorowi tekstu» :)

Z materiałów prasowych:

Trzy lata od wydania płyty „Żyć się chce” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus. "Piosenki Korcza i Andrusa" to album będący refleksyjną, miejscami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia. Choć u Majewskiej, Korcza i Andrusa ważne są nie tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ale także, jak śpiewa Alicja - "wszystko, co kiedyś było i jest", to, co składa się na nasze małe światy, na to, jacy jesteśmy.

Płyta z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to zawsze duże wydarzenie. W przypadku "Piosenek Korcza i Andrusa" kaliber jest tym większy, że kilka tygodni po premierze albumu światło dzienne ujrzy wyjątkowa książka Artura Andrusa (wyd. Wielka Litera), w której autor barwnie, z humorem i właściwą sobie lekkością podsumował kilka dekad działalności artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic