ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Jadwiga Polus

Kolejna część książkowych „Igrzysk Śmierci” już w 2025 roku

Suzanne Collins oraz wydawnictwo Scholastic poinformowały w czwartek 6 czerwca, że kolejna książkowa odsłona serii „Igrzyska Śmierci” trafi na półki księgarskie już w przyszłym roku. Wszystkie poprzednie części cyklu napisanego przez Collins doczekały się swoich ekranizacji. Piąta powieść cyklu: „Sunrise on the Reaping” („Wschód słońca podczas Dożynek”) będzie miała premierę 18 marca 2025 roku.

Kolejna część książkowych „Igrzysk Śmierci” już w 2025 roku
Suzanne Collins /ALLISON DINNER / PAP/EPA

Akcja nowej powieści Suzanne Collins rozgrywać się będzie na 24 lata przed wydarzeniami z pierwszej książki cyklu „Igrzyska Śmierci”. Rozpocznie się o świcie w dniu Dożynek przed 50. Igrzyskami Śmierci znanymi również jako Drugie Ćwierćwiecze Poskromienia. To odbywające się co 25 lat wydarzenie polegające na nowych zasadach, innych niż w przypadku tradycyjnych Igrzysk Śmierci. Przystępuje do nich również inna liczba trybutów niż zwykle.

„Pisząc książkę +Sunrise on the Reaping+ inspirowałam się koncepcją ukrytego podporządkowania Davida Hume’a. Określa ona łatwość, z jaką wielu rządzonych jest przez nielicznych. Opowiedziana historia wydała się też dobrą okazją do głębszego zanurzenia się w mechanizmach wykorzystania propagandy i władzy tych, którzy kontrolują narrację. Szczególnie w sytuacji, w której każdego dnia zadaję sobie pytanie: Prawdziwe czy nie?” – mówi Collins.

„Suzanne Collins zrobiła to znowu. Przeniosła nas z powrotem do świata Panem po to, by zadać pytania odnośnie naszego świata. +Sunrise on the Reaping+ to niesamowita książka. Dodaje nową złożoność, perspektywę i rewelacje dotyczące tego fragmentu historii Głodowych Igrzysk, o którym czytelnicy od dawna chcieli dowiedzieć się czegoś więcej” – dodaje Ellie Berger z wydawnictwa Scholastic.

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, wraz z ogłoszeniem premiery nowej książki nie poinformowano, czy zostanie ona także przeniesiona na duży ekran. Do tej pory na podstawie czterech książek Collins powstało pięć filmów, które zarobiły w kinach na całym świecie ponad 3 miliardy 300 milionów dolarów. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic