ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Urszula Urzędowska

Jesienią RMF Classic obchodzić będzie swoje 20. urodziny

W jesiennej ramówce RMF Classic, która startuje 4 września, pojawi się jubileuszowy plebiscyt na „Filmowy Przebój 20-lecia”, nowe pasmo programowe „Na porządku dziennym” i nowy magazyn literacko-naukowy, który poprowadzi dołączająca do stacji Katarzyna Hnat.

Jesienią RMF Classic obchodzić będzie swoje 20. urodziny

Plebiscytem „Filmowy Przebój 20-lecia” RMF Classic świętować będzie okrągły jubileusz stacji. Słuchacze będą mogli głosować na największe przeboje filmowe i wybiorą 100 utworów, które pojawią się na antenie w finałowym notowaniu plebiscytu - 27 października.

 „Na porządku dziennym” (dni powszednie, 10-14) to nowy program towarzyszący słuchaczom w pracy. Jednym z jego elementów będzie „Wielki Test Wiedzy o Muzyce Filmowej” – specjalny konkurs, również związany z rocznicą powstania radia.  Głównymi nagrodami będą zaproszenia dla słuchaczy na weekend w Krakowie, spotkanie z zespołem, udział w programie oraz specjalne zwiedzanie Muzeum na Wawelu.

Kolejną nowością jest poniedziałkowy magazyn „Od słowa do słowa” (14-18) poświęcony literaturze i nauce. Poprowadzi go nowa dziennikarka RMF Classic Katarzyna Hnat, która do tej pory była krakowską reporterką Grupy Radiowej Agory.

W pozostałe dni w tym paśmie pojawią się doskonale już znane magazyny: we wtorki „RMF Classic? Naturalnie!” o ekologii, naturze i zdrowiu, w środy „Życie z klasą” o life stylu, modzie, architekturze i sztuce, w czwartki „Wydział Kultury”, a w Warszawie lokalny program „Pałac Kultury” z zapowiedziami wydarzeń kulturalnych, a w piątki magazyn filmowy „Kino w roli głównej”.

Na antenę powracają też poranek „Śniadanie mistrzów” (7-10) oraz muzyczne audycje wieczorne (od 18-ej): „Wieczór z gwiazdą” (poniedziałki), „Wieczór nowości muzycznych” (środy). We wtorkowe i piątkowe wieczory słuchacze RMF Classic będą mogli posłuchać propozycji do „Filmowego Plebiscytu 20-lecia”. W czwartki natomiast startuje nowy sezon autorskiego programu Tytusa Hołdysa „Między ścieżkami”.

Do weekendowej ramówki wracają po wakacyjnej przerwie audycje autorskie: „NieDoMówienia, czyli rozmowy niezobowiązujące” Artura Andrusa (niedziele, 10-13), magazyn o serialach „Uniwersum RMF Classic” Katarzyny Czajki-Kominiarczuk (w soboty, ale o nowej porze: 15-17), podróżnicza „Jasna Strona Świata” Marka Tomalika (niedziele, 16-18) i „Muzyka spod igły” Wojciecha Padjasa z nagraniami z płyt winylowych (soboty, 21-22).

W niedziele RMF Classic zaprasza na jedyną w Polsce „Listę Przebojów Muzyki Filmowej” (18-20) – z zestawieniem 20. najpopularniejszych wśród słuchaczy nagrań z produkcji kinowych.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic