Jake Gyllenhaal we wrześniu przyszłego roku zadebiutuje jako autor książki dla dzieci

W nadchodzącym roku do swojego bogatego filmowego dorobku Jake Gyllenhaal zamierza dopisać zupełnie nowy rozdział, literacki. 5 września na rynku wydawniczym ukaże się jego debiutancka książka dla dzieci zatytułowana „The Secret Society of Aunts and Uncles” („Sekretne Stowarzyszenie Cioć i Wujków”). Ilustrowana książka zdradza losy Leo, jego wujka Mo i tajnego stowarzyszenia. Publikacja ta to hołd dla niezwykłych więzi rodzinnych, które zdaniem aktor często bywają niedoceniane.

Jake Gyllenhaal we wrześniu przyszłego roku zadebiutuje jako autor książki dla dzieci
For.PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Jake Gyllenhaal, co prawda nie doczekał się własnego potomstwa, za to z wielką radością oddaje się roli wujka, którą w licznych wywiadach określił mianem najlepszej roli w swoim życiu. Gwiazdor filmu „Tajemnica Brokeback Mountain” postanowił dać wyraz swojemu zaangażowaniu i dedykować swoim dwóm siostrzenicom książkę dla dzieci „The Secret Society of Aunts and Uncles”, która 5 września ukaże się na rynku wydawniczym.

Swoją debiutancką książkę dla dzieci świeżo upieczony autor określił mianem magicznej opowieści traktującej o niezwykłej więzi, jaka łączy ciocie, wujków, ich siostrzenice, bratanice, siostrzeńców, bratanków. To opowieść o budowaniu więzi, miłości i odnajdywaniu radości w najprostszych rzeczach.

„Nie brakuje książek dla dzieci, które opisują ich relacje z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem, przyjaciółmi, wozami strażackimi, powściągliwymi kotami i lojalnymi psami… ale co z ciotkami i wujkami?” – zauważył w rozmowie z „People” Gyllenhaal. Dodał, że jako doświadczony, pełnoetatowy wujek uznał, że może podjąć się wyzwania napisania książki, która „rzuciłaby światło na wyjątkową relację między ciotką lub wujem a ich siostrzenicą lub siostrzeńcem – oraz na niedoceniane (ale niezbędne!) znaczenie ciotek i wujostwa” – dodał. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic