Ilona Łepkowska napisała swoją pierwszą książkę dla dzieci

Zasłynęła jako scenarzystka popularnych seriali i komedii, m.in. jak "M jak miłość" czy sagi "Kogel-mogel". Ale Ilona Łepkowska ma też na koncie kilka książek, wśród nich powieści i biografie. Scenarzystka postanowiła teraz sprawdzić się w innym gatunku. Wkrótce ukaże się jej pierwsza książka dla dzieci. Do jej napisania zainspirowało Łepkowską smutne wydarzenie - śmierć ukochanego psa, Irmo. Opowieść "NajlePSI przyjaciel" ukaże się 27 września.

Ilona Łepkowska napisała swoją pierwszą książkę dla dzieci
Ilona Łepkowska / PAP/Leszek Szymański

"Z pewną taką nieśmiałością (jak mawiała Anna Patrycy, starsi wiedzą o kogo chodzi) przyznaję się do mojej nowej książki. Z pewną nieśmiałością, bo to coś nowego w mojej twórczości - książka dla dzieci" - tymi słowy Ilona Łepkowska rozpoczęła swój najnowszy wpis na Facebooku. Owa książka dla dzieci to "NajlePSI przyjaciel". Ilustrowana, 64-stronnicowa opowieść ukaże się 27 września nakładem wydawnictwa Dwukropek.

Pisarka i scenarzystka zdradziła w tym samym wpisie, skąd wziął się pomysł na tę książkę. "Powstała z miłości do mojego psa Irmo i bólu po jego odejściu. Ale jest w niej, mam nadzieję, morze miłości, jaką darzyłam Irmo i jaką, jestem tego pewna, darzył on mnie. I mam nadzieję, że każdy, kto przeczyta tę książeczkę i każde dziecko, któremu ktoś ją przeczyta, zrozumie, jak wielka potrafi być wzajemna miłość psa i człowieka..." - wyjawiła Łepkowska.

Irmo był terierem rosyjskim, olbrzymim, 50-kilogramowym psem o długiej czarnej sierści. Łepkowska pisała o nim jako łagodnym, cierpliwym i kochającym. Gdy był już stary i bardzo cierpiał, podjęła decyzję o jego uśpieniu. "Jeśli jakiś pies zasługuje na dostanie się do Psiego Nieba, to na pewno mój Irmo. Dziś w południe, miesiąc przed piętnastymi urodzinami, musiałam go pożegnać. Trzymałam jego głowę na kolanach i mówiłam mu, jak bardzo go kocham, kiedy zasypiał" - wyznała na Facebooku półtora roku temu.

Rok po odejściu Irmo scenarzystka sprawiła sobie kolejnego psa. Jej nowy pupil, Bingo, to labradoodle, czyli krzyżówka labradora retrievera z pudlem. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic