Biblioteka Narodowa ogłosiła nabór wniosków do konkursu na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych

Biblioteka Narodowa ogłosiła nabór wniosków do konkursu "Kierunek Interwencji 1.1. zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych" w ramach pierwszego priorytetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) - poinformowano na stronie Instytutu Książki. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Biblioteka Narodowa ogłosiła nabór wniosków do konkursu na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych

Biblioteka Narodowa we wtorek poinformowała, że "Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska zatwierdziła uaktualnione Kryteria i zasady rozdziału dotacji w 2024 r. priorytetu 1. Kierunku interwencji 1.1. zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025".

Jak zaznaczono, "dzięki umożliwieniu zakupu i zdalnego dostępu do nowości wydawniczych oferta bibliotek publicznych, które uzyskają dofinansowanie zostanie wzbogacona zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami czytelników". "Za sprawą usług zdalnego dostępu do książek w formie e-booków, audiobooków i synchrobooków, użytkownicy będą mogli skorzystać z usług swojej biblioteki o każdej porze" - czytamy w informacji.

Nabór wniosków do konkursu zakończy się 24 czerwca.

Jak wyjaśniono, "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 to największy i jeden z najważniejszych programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego". Jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

W informacji przypomniano, że "NPRCz 2.0 obejmuje cztery priorytetowe obszary wsparcia: priorytet 1 - poprawa oferty bibliotek publicznych; priorytet 2 - inwestycja w infrastrukturę bibliotek publicznych; priorytet 3 - zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych; priorytet 4 - program dotacyjny dla bibliotek, promocja czytelnictwa".

Za priorytet 1. NPRCz 2.0 odpowiada Biblioteka Narodowa. Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25.

Grzegorz Janikowski

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic