ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Jadwiga Polus

Aktor znany z roli Herkulesa Poirot wyruszy w podróż śladami Agathy Christie

David Suchet, który przez wielu uważany jest za najlepszego ekranowego Herkulesa Poirot, uda się w podróż śladami twórczyni postaci słynnego detektywa, Agathy Christie. Legendarna autorka kryminałów ruszyła w latach 20. ubiegłego wieku z ekspedycją po krajach ówczesnego Imperium Brytyjskiego. Teraz odwiedzi je Suchet, który przy tej okazji dowie się więcej o ludziach, którzy inspirowali prace pisarki. A wszystko to na potrzeby pięcioodcinkowego serialu dokumentalnego „Travels with Agatha with Sir David Suchet” („Podróże z Agathą z Sir Davidem Suchetem”).

Aktor znany z roli Herkulesa Poirot wyruszy w podróż śladami Agathy Christie
DAVID SUCHET / "Hercule Poirot's Casebook" / pap/photoshot

Agatha Christie w trakcie pamiętnej podróży odwiedziła Kanadę, Hawaje, Południową Afrykę, Nową Zelandię i Australię. W każdym z pięciu odcinków serialu „Travels with Agatha with Sir David Suchet” przedstawione zostanie jedno z tych miejsc. Jak informuje portal Deadline, zdjęcia do tego projektu mają rozpocząć się latem, a efekt pracy ekipy filmowej ma być dostępny jeszcze przed końcem roku.

„Serial zaprosi widzów do fascynującej podróży razem z Davidem, której celem jest dowiedzenie się czegoś więcej na temat jednej z najbardziej tajemniczych autorek w historii literatury. Zanurzając się w odwiedzonych przez Christie miejscach i poznając to, jak wyglądają teraz, David dowie się więcej o ludziach, których poznała i którzy później zainspirowali jej powieści” – mówi producent Jonathan Ford.

David Suchet przez blisko 25 lat wcielał się w rolę pochodzącego z Belgii detektywa Herkulesa Poirot w serialu brytyjskiej telewizji. Dzięki tej roli stał się najbardziej kojarzonym aktorem z postacią Poirota, a także autorytetem w kwestii Agathy Christe.

„Spędziwszy ćwierć wieku, wcielając się w kultową postać Herkulesa Poirot, czuje się zaszczycony, że mogę wyruszyć – jako ja – w podróż dookoła świata śladami prawdopodobnie największej pisarki kryminałów wszech czasów. Czuję, że w każdej chwili będzie siedzieć mi na ramieniu, zachęcając mnie do dzielenia się jej pasją do wiedzy, podróży, archeologii oraz, oczywiście, tajemnic” – przyznaje 78-letni Suchet. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic