ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Jadwiga Polus

„Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. Wystawa immersyjna już w Krakowie!

„Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” to pierwsza na świecie wystawa, która umożliwia wejście do wirtualnej rzeczywistości przedstawiającej freski Michała Anioła oraz jego poprzedników z przełomu XV i XVI wieku. Ekspozycja jest dostępna do 30 września przy Wesołej.

„Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. Wystawa immersyjna już w Krakowie!

Michał Anioł Buonarroti był niekwestionowanym mistrzem renesansu, a Kaplica Sykstyńska to jedno z najważniejszych miejsc, w których znalazły się dzieła jego autorstwa.

Malowanie sklepienia Kaplicy Sykstyńskiej zajęło mu około czterech lat (1508-1512), a prace były niezwykle trudne ze względu na olbrzymie rozmiary malowideł i konieczność pracy na drabinach i rusztowaniach. 

W pierwszej Sali czeka Was podróż do Watykanu. Przeniesiemy się w świat renesansu i ze szczegółami opowiemy o artystach, którzy wtedy tworzyli. W drugiej Sali – kinowej, zobaczycie Kaplicę Sykstyńską w zupełnie nowej perspektywie. Film edukacyjny zostanie wyświetlony na ekranie o szerokości 19 metrów.

Trzecia sala to miejsce wyjątkowe! Dzięki najnowocześniejszym technologiom, znajdziecie się we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej. Zapoznacie się z historią wielu detali, które się tu znajdują.

Weź udział w konkursie na Instagramie! Wygraj bilet na wystawę oraz gadżety!

Regulamin konkursu: https://www.rmfclassic.pl/radio/strony,kaplica-sykstynska-krakow-konkurs.html 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic