Najlepsze historie opowiadają dziadkowie. To oni uczą, wprowadzają młodego człowieka w życie i mają czas odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania. Muzeum Narodowe chce wesprzeć starsze pokolenie i wspólnie z nim pomóc w edukacji małych pociech. "Muzeum stara się odpowiadać na potrzeby zwiedzających, dlatego też, zgodnie z sugestią naszych gości, pomyśleliśmy o zajęciach, na które seniorzy mogliby zabierać swoje wnuki" - mówi PAP Life Aleksandra Kresowska-Pawlak z Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie.
W tym roku rusza już trzecia edycja projektu składającego się z ośmiu cyklicznych spotkań, na których dzieci odbędą krótką podróż do przeszłości i poznają najciekawsze dzieła sztuki. Spotkania obywać się będą raz w miesiącu, w każdy wtorek o godzinie 15.30, do maja 2018 roku. Wstęp jest wolny, a zajęcia trwać będą ok. 60 minut.
"Pierwsze spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci bardzo lubią te zajęcia. Od trzech lat mamy uczestników, którzy przychodzą regularnie i zawiązują muzealne przyjaźnie, a czasem bywa i tak, że na zajęcia trafia młodsze rodzeństwo stałych bywalców i koledzy ze szkoły. Odwiedzają nas też wciąż nowe osoby" - podkreśla koordynatorka programu.
Dla nieobecnych nic straconego. Już 14 listopada odbędzie się kolejne spotkanie zatytułowane "Archeologiczna przygoda w Faras", którą poprowadzi znany archeolog, profesor Kazimierz Michałowski. Dzieci zobaczą jakimi narzędziami posługują się archeolodzy i na czym polegają wykopaliska.
"Na zajęcia nie obowiązują bilety wstępu ani zapisy, a jeśli zainteresowanie się zwiększy, chętnie w przyszłości utworzymy drugą grupę" - dodaje Kresowaska-Pawlak.
Udział w projekcie gwarantuje dobrą zabawę. Na każdych zajęciach dzieci wraz z dziadkami i babciami wykonują jakąś pracę plastyczną, która jest później doskonałą pamiątką.
Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://www.mnw.art.pl/ (PAP Life)