Z aparatem wśród Chasydów - posłuchaj rozmowy z fotografem Wojtkiem Grabowskim!

Wojtek Grabowski, absolwent Akademii Fotografii w Krakowie i Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2010 roku właściciel i założyciel Grabowski Foto. Profesjonalnie zajmuje się fotografią od ponad 13 lat. Fotoreporter jednej z największych polskich agencji fotograficznych: „Polskiej Agencji Fotografów FORUM”, współpracującej z mediami oraz agencjami artystycznymi i reklamowymi.

Z aparatem wśród Chasydów - posłuchaj rozmowy z fotografem Wojtkiem Grabowskim!
fot. Wojtek Grabowski

Pracował dla „MasterCard OFF Camera Film Festival” w Krakowie. Jego zdjęcia publikowane są w takich czasopismach jak Newsweek, Polityka, Wprost i Gazeta Prawna, a także na głównych polskich portalach internetowych, takich jak interia.pl, onet.pl, wp.pl i wielu innych. Współpracuje także z Muzeum Auschwitz Birkenau, gdzie fotografuje podczas wielu uroczystości i rocznic. Był prywatnym fotografem Michaela Bloomberga (byłego burmistrza Nowego Jorku) podczas wizyty w Polsce. Był także głównym polskim fotografem na Międzynarodowym Marszu Żywych w 2018 roku, w którym uczestniczyli Prezydent Izraela Re’uwen Riwlin oraz Prezydent Polski Andrzej Duda. W 2016 roku był głównym fotografem podczas dwóch spotkań z Lechem Wałęsą. Członek Fearless Photographers (stowarzyszenie najlepszych fotografów ślubnych z całego świata). Był także wykładowcą Akademii Fotografii w Krakowie, gdzie prowadził warsztaty fotograficzne dotyczące reportażu, fotografii portretowej i fotografii ślubnej. Prowadzi także warsztaty fotograficzne w Polsce oraz we Włoszech podczas Milano Fashion Week.

W RMF Classic opowiedział o fotografowaniu zamkniętej, ortodoksyjnej społeczności, jaką są Chasydzi, o uprzedzeniach i obawach przed nieznaną kulturą. Z Wojtkiem Grabowskim rozmawia Marta Kubala.

posłuchaj Rozmowa z Wojtkiem Grabowskim o fotografowaniu Hasydów

A oto kilka z fotografii Wojtka Grabowskiego: