Informacje

Włosi czekają na serial "Imię róży" z gwiazdorską obsadą

Dodano:
Włosi czekają na serial "Imię róży" z gwiazdorską obsadą

fot.PAP/Stach Leszczyński

Ogromne zainteresowanie towarzyszy we Włoszech zdjęciom do serialu według powieści "Imię róży" Umberto Eco. Serial z gwiazdorską obsadą, złożony z ośmiu 50-minutowych odcinków zostanie wyemitowany zimą przyszłego roku w telewizji RAI.

Ekranizację najsłynniejszej powieści zmarłego przed dwoma laty pisarza reżyseruje Giacomo Battiato. W obsadzie jest popularny i nagradzany we Włoszech Piotr Adamczyk, który u tego reżysera zagrał Jana Pawła II w dwóch filmach : "Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem".

W kryminalnej historii, rozgrywającej się w XIV wieku we włoskim opactwie zakonnika- detektywa Wilhelma z Baskerville gra John Turturro. W postać bezwzględnego inkwizytora Bernarda Gui wciela się Rupert Everett. Grają też między innymi znany z głośnego filmu "Życie na podsłuchu" niemiecki aktor Sebastian Koch, jego 19-letni rodak Damien Hardung oraz Włosi: Fabrizio Bentivoglio, Greta Scarano, Stefano Fresi, Alessio Boni.

"Nareszcie także Włochy otwierają się na międzynarodowy rynek produkując serial z tak wielkim rozmachem"- powiedział agencji Ansa producent Matteo Levi.

Serial kręcony jest po angielsku. Zostanie też wyemitowany w innych krajach. Jego budżet to 26 milionów euro.

Zdjęcia, zaplanowane na 21 tygodni dobiegają końca. Potrwają jeszcze około miesiąca. Plan urządzono najpierw w rzymskim miasteczku filmowym Cinecitta, a następnie ekipa przeniosła się do Perugii.

"Serial będzie dość wierny powieści"- podkreślił producent. Ujawnił, że rozwinięto niektóre wątki, które u Eco zostały tylko zaakcentowane.

Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć włoska telewizja publiczna poinformowała, że Umberto Eco zdążył zapoznać się ze scenariuszem ekranizacji jego powieści.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP Life)

 • 11:14 Gregory Porter Quizas, Quizas, Quizas (Perhaps, Perhaps, Perhaps)
 • 11:22 Kronos Quartet The Beatitudes
 • 11:28 Dario Marianelli Liz On Top Of The World/ Leaving Netherfield
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 278, Sunday, 14 April 2019
 • 1
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic