Wakacje gwiazd: Jan Nowicki nigdy niczego nie planuje

"Nie mam planów wakacyjnych, bo nigdy niczego nie planuję" - mówi Jan Nowicki. Popularny aktor wyznał PAP Life, że poza krótkim pobytem w Bułgarii, wolny czas spędza w swoim domu na Kujawach.

"Trudno mi mówić o ulubionym miejscu na wakacje. Byłem w Bałczik w Bułgarii - brudna, kamienista plaża, jedzenie mi nie smakowało...Teraz siedzę w swoim domu letniskowym na Kujawach" - powiedział PAP Life aktor.

Nowicki dodał, że odpoczynek w domu nad jeziorem przerywa, jeżdżąc na zdjęcia do nowego filmu Jerzego Skolimowskiego. "Gram tam faceta z siwą brodą; siwa broda dodaje dychę, a ja mam już wystarczająco dużo lat" - narzeka półżartem Nowicki.

Czy miał kiedyś plany odwiedzenia jakiegoś wymarzonego miejsca? "Nigdy niczego nie planuję, a marzenia są dobre dla małych dziewczynek" - odpowiada PAP Life Nowicki. I dodaje: "Mężczyzna powinien być tam, gdzie zbudował dom".

Jan Nowicki (ur. 5 listopada 1939 w Kowalu k. Włocławka), aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. W 1998 podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, m.in. "Wielki Szu", "Magnat", "Młode wilki", "Sztos", "E=mc2", czy w serialach "Kochaj mnie, kochaj!", "Magda M". Autor książki "Między niebem a ziemią" - zbiór felietonów-listów publikowanych w latach 1998-2000 na łamach "Przekroju". Adresatem listów był nieżyjący już twórca Piwnicy pod Baranami Piotr Skrzynecki. fot.PAP/Darek Delmanowicz (PAP Life)