Olivia Colman zaangażowała się w robienie paczek dla dzieci z Ukrainy

Gwiazda „The Crown” i „Faworyty” udała się do Kopenhagi, by odwiedzić tamtejszy magazyn organizacji humanitarnej UNICEF. Colman, która jest przewodniczącą brytyjskiego oddziału Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, pomogła w robieniu paczek dla najmłodszych ofiar wojny w Ukrainie i ich rodzin. „To bardzo ważne, aby mogły otrzymać tego rodzaju wsparcie. Na ich domy zrzucono bomby, w wyniku czego straciły wszystko” – powiedziała aktorka.

Olivia Colman zaangażowała się w robienie paczek dla dzieci z Ukrainy
Fot.PAP/EPA/ANDY RAIN

Kilka dni temu Olivia Colman wybrała się z wizytą do największego na świecie magazynu humanitarnego, UNICEF Global Supply and Logistics Hub w Kopenhadze. Zdobywczyni Oscara pomogła pracownikom w pakowaniu paczek dla ukraińskich rodzin, które ucierpiały wskutek rosyjskiej inwazji. Prócz niezbędnego zaopatrzenia oraz medycznych i higienicznych produktów pierwszej potrzeby, gwiazda „The Crown” umieściła w nich także artykuły z zestawu UNICEF Early Child Development, wypełnionego puzzlami, piłkami i grami edukacyjnymi, do których dołączyła odręcznie napisane listy. Zestawy te mają wspierać prawidłowy rozwój maluchów oraz pomóc w powrocie do zdrowia tym dzieciom, które były świadkami okropności wojny w Ukrainie, umożliwiając im zabawę i naukę w bezpiecznym środowisku.

„To ogromny przywilej móc obserwować wspaniałą pracę, jaką wykonuje UNICEF Global Supply Division (Globalne Centrum Zaopatrzenia i Logistyki UNICEF – przyp. red.), reagując na sytuacje kryzysowe na całym świecie od imponujących 60 lat. Oglądałam wiele zestawów humanitarnych wysyłanych do krajów takich jak Ukraina, Afganistan i Somalia, gdzie najmłodsi stoją w obliczu wojny, suszy i zamieszek na niewyobrażalną skalę. Paczki te pozwalają wspierać najbardziej bezbronne dzieci i ich rodziny, gdziekolwiek się znajdują. W Ukrainie dzieci nadal umierają w wyniku straszliwej przemocy, która się wokół nich dzieje” – powiedziała w oświadczeniu Colman, która pełni obowiązki przewodniczącej brytyjskiego oddziału Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci.

Aktorka zaapelowała przy tym do fanów, by włączyli się w akcje pomocowe. „Ponieważ potrzeby humanitarne w Ukrainie wciąż rosną, niezwykle ważne jest, aby UNICEF był w stanie wesprzeć 7,5 milionów dzieci w tym kraju. Dlatego prosimy o przekazywanie datków na stronie internetowej UNICEF UK” – powiedziała gwiazda „Faworyty”. „To bardzo ważne, aby mogły otrzymać tego rodzaju wsparcie. Na ich domy zrzucono bomby, w wyniku czego straciły wszystko. Straciły swoje poczucie bezpieczeństwa, nie mogąc się dalej uczyć ani bawić. Przestały czuć, że są odpowiednio odżywione, że mają dach nad głową, że ktoś się nimi opiekuje. I dlatego jest to tak ważne. Nie ma na świecie dziecka, które byłoby odpowiedzialne za jakąkolwiek wojnę, dlatego niesamowici ludzie z UNICEF dbają o to, by o tych dzieciach nie zapomniano oraz by otoczono je opieką” – dodała aktorka w rozmowie z „The Mirror”.

Globalne Centrum Zaopatrzenia i Logistyki UNICEF obchodzi w tym roku 60. urodziny. Misją uruchomionego w 1962 roku magazynu pomocy humanitarnej jest dostarczanie najbardziej potrzebującym dzieciom materiałów wpierających ich rozwój i edukację, a także zapewniających ochronę przed nadużyciami i wyzyskiem. W tym roku Globalne Centrum Zaopatrzenia i Logistyki UNICEF przekazało ukraińskim dzieciom i ich bliskim produkty o wartości 84 mln dolarów. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic