ON AIR
od 18:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Netflix szykuje aktorski serial o Pokemonach

Ruszają prace nad serialem aktorskim, którego bohaterami będą Pokemony. Pierwszym krokiem na drodze do jego powstania będzie zebranie grupy scenarzystów, tzw. writer’s room, którzy napiszą poszczególne odcinki. Przewodzić im będzie showrunner serialu „Lucyfer”, Joe Henderson. Projekt powstaje dla platformy streamingowej Netflix.

Netflix szykuje aktorski serial o Pokemonach
fot.Pixabay

Na Netfliksie dostępnych jest już wiele odcinków animowanych przygód Pokemonów, dlatego nie dziwi fakt, że również Netflix zajmie się produkcją aktorskiego serialu. O rozpoczęciu prac nad serialem poinformował portal „The Hollywood Reporter”, który powołuje się na anonimowe źródła. Netflix nie potwierdził jeszcze tej informacji.

Pokemony zmieniły już wcześniej animowaną kreskę na aktorską produkcję w 2019 roku wraz z filmem „Pokemon Detektyw Pikachu”. Film zarobił w kinach na całym świecie 433 miliony dolarów i szybko zaczęto mówić o jego potencjalnym sequelu. Nic z tego nie wyszło i niewiele wskazuje, że projekt będzie kontynuowany. Występujący w roli głównej w tym filmie Justice Smith nie miał co do tego wątpliwości, gdy w maju tego roku informował w jednym z wywiadów: „Myślę, że powinniśmy zakopać nasze nadzieje. Nie wydaje mi się, aby ten film powstał”.

Pokemony powstały w Japonii w 1996 roku. Na tę franczyzę składają się przeróżne produkcje, w których pojawiają się fikcyjne stworzenia zwane Pokemonami. Powstały już serie gier konsolowych, seriale anime, gry karciane, mangi, wiele pełnometrażowych filmów anime, a także popularna aplikacja na smartfony: Pokemon GO.

Zanim serial o Pokemonach, wcześniej Joe Henderson zaprezentuje widzom szósty i ostatni sezon serialu „Lucyfer”. Zadebiutuje on na platformie streaingowej Netflix już 10 września tego roku. (PAP Life)